Home Uroda i kosmetyki Na czym polega plastyka powiek?

Na czym polega plastyka powiek?

Ilość kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za jędrność i napięcie skóry, maleje wraz z wiekiem. Powieki to bardzo cienki fałd skórny, na którym szybko widać pierwsze oznaki starzenia. Powoduje to nie tylko defekt estetyczny, ale może także wpływać na komfort widzenia. Plastyka powiek pozwala trwale usunąć problem nadmiaru skóry, przywracając twarzy właściwe proporcje.

Na czym polega plastyka powiek?

Plastyka powiek to zabieg chirurgiczny, polegający na wycięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w obrębie powieki górnej lub dolnej. Zazwyczaj przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym wykorzystując roztwór z lidokainą. Lekarz wycina opadający fałd skóry za pomocą skalpela, a następnie aplikuje kilka szwów na powiece. Całość przebiega dość szybko, przeważnie w czasie nie dłuższym niż 60 minut.

Po zabiegu skóra wokół oczu jest często opuchnięta i mogą wystąpić dolegliwości bólowe oraz drobne siniaki. Zmiany te najczęściej ustępują w przeciągu 5-8 dni. Po upływie ok. 7-10 dni zdejmowane są założone szwy. Powstała w wyniku zabiegu blizna, jest ukryta w ruchomym załamaniu powieki i z czasem zanika, całkowity okres blednięcia blizny wynosi od 6 do 12 miesięcy, w zależności od indywidualnych cech pacjenta.

Do kogo skierowany jest zabieg plastyki powiek?

Zabieg skierowany jest do osób, pragnących pozbyć się kompleksu, defektu estetycznego oraz poprawić komfort widzenia. Decydują się na niego zarówno młode jak i starsze osoby, pragnące wyeliminować problem zmiany w obrębie oczu. Plastyka powiek jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych pośród kobiet, ale coraz częściej decydują się na nią również mężczyźni.

Jest to zabieg inwazyjny, dlatego, zanim zostanie przeprowadzony, należy wykonać podstawowe badania krwi i morfologię wraz z układem krzepnięcia. Osoby, które zmagają się m.in. z: chorobami nowotworowymi, autoimmunologicznymi, częstymi infekcjami w obrębie powiek, cukrzycą i zaburzoną krzepliwością krwi, nie powinny decydować się na przeprowadzenie zabiegu. Również okres ciąży i karmienia piersią predysponuje do wykonania korekty powiek.

Plastyka powiek – efekty po zabiegu

Nadmiar skóry gromadzącej się wokół oczu wpływa na zaburzenie właściwych proporcji całej twarzy i często jest przyczyną kompleksów, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Oczy stają się przymknięte, a ich wyraz wydaje się smutny i zdenerwowany. Plastyka powiek gwarantuje trwały efekt usunięcia zwisającego fałdu skórnego, nadając im zgrabnego kształtu i przywracając właściwe napięcie. Dzięki temu oczy staną się bardziej widoczne i optycznie większe, a twarz nabierze właściwych proporcji.

Zabieg wyeliminuje również dyskomfort związany z widzeniem. Często nadmiar skóry przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu i wykonywaniu codziennych czynności. Powieki to narząd ruchu, dlatego podczas mimowolnego mrugania, mogą ulec zmęczeniu, które powoduje nadmiar naskórka. Korekta powiek zlikwiduje również nieprzyjemne uczucie ciężkości, które często doskwiera osobom w starszym wieku.

0 0 votes
Oceń wpis
Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments