Na co zwrócić uwagę, szukając konta osobistego?

Materiał zewnętrzny

Stoisz przed wyborem konta osobistego? Chociaż tego rodzaju produkty bankowe są podobne, można wskazać wiele różnic. Dlatego przypadkowa decyzja może Cię sporo kosztować. Poznaj więc czynniki, które warto uwzględnić przy porównaniu poszczególnych kont osobistych.

Jak pokazują statystyki, ponad 87% Polaków powyżej 15. roku życia ma rachunek w banku. Nawet posiadając konto osobiste, można zmienić je na inne – bardziej korzystne finansowo. Warto bowiem mieć świadomość, że tego rodzaju produkty różnią się wieloma parametrami.

Dobre konto osobiste, czyli jakie?

Wybierając konto osobiste, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pozwoli to porównać dostępne oferty – taka analiza zwiększy szansę na wybór rachunku bankowego najbardziej dopasowanego do swoich potrzeb i oczekiwań.

  • Opłaty za otwarcie konta

Opłaty za otwarcie konta osobistego należą już do rzadkości, warto jednak upewnić się. Szerokim łukiem omijaj te rachunki, których założenie wiąże się z koniecznością wniesienia opłaty – choćby symbolicznej.

  • Opłaty za prowadzenie rachunku

Prowadzenie rachunku bankowego może kosztować nawet kilkanaście złotych miesięcznie. Nie jest to jednak standardem, ponieważ niejedno konto osobiste można mieć bez jakichkolwiek opłat. Przykładem może być Konto Osobiste z oferty Toyota Banku.

  • Opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów

Jeśli często pobierasz gotówkę z bankomatów, zwróć uwagę na koszt takich transakcji. Wiele banków nie pobiera z tego tytułu żadnych prowizji, ale np. wyłącznie ze swoich bankomatów lub bankomatów partnerskich. Warto się więc upewnić, aby za każdą transakcję tego typu nie płacić co najmniej kilka złotych.

  • Opłaty za przelewy

Jeśli za pośrednictwem konta osobistego opłacasz rachunki, sprawdź opłaty pobierane za przelewy wychodzące  – może to być nawet kilka złotych od jednej transakcji. Pamiętaj jednak, że coraz więcej banków proponuje przelewy darmowe, np. w limicie 100 transakcji miesięcznie.

  • Dodatkowe usługi

Zwróć uwagę, czy rachunek bankowy daje dostęp do dodatkowych usług, np. serwisy assistance. Dzięki temu – za niewielką miesięczną opłatą – zapewnisz sobie wsparcie w razie nagłych sytuacji, np. w domu czy w podróży.

  • Dodatkowe produkty finansowe

Zamierzasz oszczędzać? Planujesz zaciągnąć kredyt? Chcesz uruchomić kartę kredytową? Sprawdź, jakie konto osobiste daje dostęp do tego typu produktów bankowych na korzystnych warunkach.

Przed podpisaniem umowy z bankiem, warto porównać kilka ofert. Dzięki temu będziesz mieć rozeznanie w dostępnych możliwościach, co pomoże w podjęciu decyzji. Analiza sprawi, że wybrane konto osobiste będzie najlepiej wpisywało się w Twoje potrzeby i oczekiwania.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Używamy cookies w celu personalizacji treści oraz reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych oraz analizowania ruchu w Internecie. Przejdź dalej aby wyrazić zgodę na korzystanie z powyższych technologii i na przetwarzanie przez nasz serwis oraz naszych Partnerów Twoich danych osobowych zbieranych w celach marketingowych. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać w ustawieniach przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych oraz lista Partnerów znajdują się w Polityce prywatności strony. Zgoda Polityka prywatności

Polityka prywatności i cookies