Na co zawracać uwagę przy zakupie opon?

Niedawno kierowcy ustawiali się w kolejce po zmianę opon na zimowe. W wymagających sytuacjach atmosferycznych odpowiednie ogumienie kół ma podwyższać bezpieczeństwo na drogach i zapewniać wygodniejszą jazdę. Jednak na dobre opony warto zdecydować się nie tylko na czas jazdy w trudniejszych atmosferycznych. Opony mają wpływ na komfort jazdy we wszystkich porach roku. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

--- REKLAMA ---

1. Opony na zimę – jakie wybrać?
2. Opony online Bridgestone – co je charakteryzuje?
3. Opon Barum – czym się wyróżniają?

Opony na zimę – jakie wybrać?
Wymiana opon na zimowe często uważana jest przez kierowców za kluczową. Odpowiednia konstrukcja bieżnika zapewnia bezpieczną jazdę w trudniejszych warunkach, np. gdy na drogach zalega śnieg, błoto pośniegowe czy lód. Warto wiedzieć, że istnieje kilka rodzajów opon zimowych.
Do najpopularniejszych w Polsce należą tzw. opony alpejskie, dopasowane do klimatu umiarkowanego. Dobrze sprawdzają się w typowych dla polskiej zimy warunkach – jazdy na mokrej nawierzchni i odprowadzaniu błota. Oprócz tego są odporniejsze na środki, którymi przysypywane są ośnieżone drogi, takie jak sól.
W cięższych warunkach atmosferycznych sprawdzą się natomiast opony nordyckie, przystosowane do jazdy na śniegu oraz lodzie. Gorzej radzą sobie natomiast mokrej nawierzchni. Opony nordyckie częściej wybierane są Rosji, Skandynawia czy Kanadzie, ze względu na większą ilość śniegu i mroźniejsze zimy.
Dostępne są również opony dopasowane do aut zimowych czy typu SUV.
Wielu kierowców docenia przede wszystkim wysokiej jakości opony w dobrej cenie. Mimo iż wydaje się, że te dwie cechy nie zawsze idą w parze, zakup odpowiednich opon nie musi być trudny.

Wysokiej jakości opony znaleźć można na https://noweopony.pl/. Sklep internetowy z oponami to dobre sposób, aby dobrze zastanowić się przed zakupem i wybrać modele dopasowane do swoich potrzeb i warunków atmosferycznych.

Opony online Bridgestone – co je charakteryzuje?
Opony Bridgestone to modele japońskie o prawie stuletniej tradycji. Dostępne są w wielu wariantach, od opon zimowych i letnich, po modele dostawcze. Popularnością wśród kierowców cieszą się ze względu na wysoką jakość gumy. Więcej na ich temat znaleźć można na https://noweopony.pl/opony/bridgestone.

Opony Barum – czym się wyróżniają?
Długoletnie doświadczenie w produkcji opon ma również producent Barum. Przekłada się to na wysoką jakość i niezawodność opon. Zaletą opon Barum jest też atrakcyjna cena. Opony znaleźć można na stronie https://noweopony.pl/opony/barum.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments