Minimalistyczna garderoba – czy w przypadku dzieci ten trend się sprawdza?

W modzie panuje trend minimalizmu i tworzenia garderoby kapsułowej. Dobieranie do siebie kilku ubrań może pozwolić stworzyć nawet kilkanaście różnych stylizacji. Czy jednak minimalistyczna garderoba sprawdzi się w przypadku dzieci? Czy można oprzeć ją na kilku elementach odzieży?

O garderobie dziecięcej słów kilka

Dzieci szybko rosną, dlatego też wielu rodziców nie do końca jest przekonanych do tego, by inwestować w ich ubrania większe pieniądze. Do teraz pokutuje jeszcze myśl, iż na dzieci wcale nie trzeba tak dużo wydawać, podobnie jak ta, iż dzieci mogą nosić ubrania nawet z lumpeksu, bo przecież i tak zaraz je zniszczą czy z nich wyrosną. Na szczęście jednak są też rodzice, którzy uważają, iż dzieci należy dobrze ubierać. W końcu żyjemy w świecie, gdzie nastolatkowie czy nawet dzieci wzajemnie się oceniają. Zresztą nikogo nie zaskoczy fakt, że dzieci dużą uwagę przykładają do tego, jak wyglądają i wręcz często żądają od rodziców zakupu modnych ubrań. Czy jest więc miejsce na garderobę kapsułową? No właśnie. I tak i nie. Na pewno trzeba wiedzieć, iż w przypadku dzieci garderoba kapsułowa nie zawsze jest najlepszym pomysłem. W końcu wiecie już, że ten trend opiera się na minimalizmie, a także małej ilości ubrań, które do siebie pasują, a dzieci niekoniecznie chcą posiadać małą ilość ubrań. W garderobie kapsułowej często stosuje się zasadę, iż ogół ubrań powinien wystarczyć na 7 dni, a więc maksymalna ilość spodni powinna wynosić 7 sztuk, tyle tylko, że garderoba kapsułowa zakłada to, iż 7 par obejmuje łącznie spodnie na cztery pory roku. Teraz pomyślcie tylko, czy Wasze dziecko byłoby w stanie zaakceptować, że praktycznie tylko raz, góra dwa razy w tygodniu zmieniałoby garderobę.

--- REKLAMA ---

Szafa kapsułowa w dziecięcym wydaniu

Można zdecydować się na szafę kapsułową w przypadku mniejszych dzieci, które nie do końca zwracają uwagę na to, jak wyglądają. Jednak trzeba się tutaj zastanowić, czy zawsze takie rozwiązanie się aby na pewno sprawdza? Pewnym problemem może być to, iż dzieci bardzo szybko się brudzą i niszczą ubrania i nieraz rodzice zmieniają im odzież kilkakrotnie w ciągu jednego dnia. Jeżeli więc dziecko miałoby tylko 7 par spodni, to być może okazałoby się, że latem jedynymi czystymi spodniami są spodnie narciarskie. Zatem jak widzicie, nawet w przypadku małych dzieci takie rozwiązanie nie do końca jest dobre. W przypadku starszaków takie rozwiązanie jest wręcz nierealnym pomysłem. Oczywiście nie oznacza to wcale, że nie można zainspirować się garderobą kapsułową…

Sezonowa garderoba kapsułowa – to dobry wybór

Tak naprawdę w przypadku dzieci klasyczna garderoba kapsułowa zupełnie się nie sprawdzi. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku sezonowej garderoby. Tutaj musicie wiedzieć, że aby była ona dobrym rozwiązaniem, koniecznie trzeba zainwestować w dobrej jakości odzież. Takie rozwiązanie wydaje się uzasadnione np. w sezonie zimowym. W tym przypadku musicie jednak zakupić kurtki zimowe dziewczęce lub chłopięce, pamiętając przy tym, iż takie kurtki powinny spełniać określone cechy. Przede wszystkim powinny być nieprzemakalne i ciepłe. Muszą być też wykonane z dobrej jakości materiałów, które są nie tylko odporne na uszkodzenia, ale i delikatne dla skóry dzieci.

Kurtki zimowe dziewczęce lub chłopięce – czym powinny się charakteryzować?

W żadnym wypadku kurtki nie mogą być wykonane w 100% z poliestru, a w składzie absolutnie nie może znaleźć się niebezpieczny dla dzieci ftalan. Do tego też dobra kurtka powinna posiadać zapasowe łaty, a więc gdy dziecko z jakiegoś powodu uszkodzi kurtkę, można ją bardzo szybko naprawić. Dobrzy producenci oferują także kurtki, które rosną razem z dzieckiem. Co to oznacza? Oznacza to ni mniej, ni więcej, że kurtkę można powiększyć w rękawach o jeden rozmiar. W ten sposób posłuży dziecku przez dłuższy czas.

Jeżeli więc zastanawiacie się, jak kupować odzież dziecięcą, to pamiętajcie, że warto inwestować w dobrej jakości kurtki, spodnie, czy też buty. Natomiast można zaoszczędzić na ubraniach takich jak koszulki. Wystarczy kupić modele bawełniane. Można nawet udać się do sklepu z odzieżą używaną, przy czym pamiętajcie, że takie ubrania po zakupie najlepiej wyprać dwukrotnie.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments