Meble ogrodowe – 3 niekonwencjonalne elementy, które musisz mieć w swoim ogrodzie

Materiał zewnętrzny

Wraz z nadejściem wiosny zaczynamy zwracać większą uwagę na ogród i taras. W ich aranżacji ważne są nie tylko rośliny, ich kształt i kolor, ale również funkcjonalne i stylowe meble ogrodowe. Nie trzeba decydować się na konwencjonalne zestawy plastikowych krzeseł i stołu – w tym sezonie warto postawić na unikalne i oryginalne rozwiązania.

  1. Skrzynia ogrodowa – schowek i siedzisko w jednym
  2. Komfortowy fotel ogrodowy bujany
  3. Leżak ogrodowy nie tylko do ogrodu

Trudnością w wyborze mebli ogrodowych jest połączenie funkcjonalności z estetycznym wyglądem i atrakcyjną ceną. Liczy się także trwałość – meble ogrodowe są narażone na działanie warunków atmosferycznych, dlatego wybrany zestaw powinien być odporny m.in. na utratę koloru pod wpływem słońca lub zmianę właściwości materiału na skutek dużej wilgoci. Po tym względem dobrze sprawdzają się meble ogrodowe technorattan lub te wykonane z polipropylenu, czyli bardzo wytrzymałego plastiku.

Skrzynia ogrodowa – schowek i siedzisko w jednym

Funkcjonalność skrzyni ogrodowych jest znana już od dawna, ale na wiele lat została zapomniana. Obecnie wraca do łask, dlatego w sklepach znaleźć można nowoczesne, wykonane z trwałych materiałów skrzynie, które można postawić zarówno w ogrodzie, jak i na tarasie. Skrzynia ogrodowa posłuży jako praktyczny schowek o dużej pojemności raz jako siedzisko, zastępujące standardowe fotele lub sofy ogrodowe.

Komfortowy fotel ogrodowy bujany

Miłośnicy wypoczynku w ogrodzie lub na tarasie powinni zainteresować się bujanym fotelem ogrodowym. Ten oryginalny mebel pozwala na komfortowy odpoczynek na łonie natury. Chociaż fotel bujany kojarzy się głównie z osobami starszymi, to jego ogrodową wersję wybierają też młode matki – jako miejsce do wypoczynku z niemowlęciem, oraz osoby cierpiące z powodu schorzeń kręgosłupa. Metalowy stelaż zapewnia stabilność fotela, a wypełnienie z miękkiej gąbki dobrze dopasowuje się do ciała. Wystarczy spojrzeć na ofertę https://mebledoogrodu.eu/ aby przekonać się, że fotel ogrodowy bujany to jeden z najmodniejszych w tym sezonie rodzajów mebli ogrodowych.

Leżak ogrodowy nie tylko do ogrodu

Uzupełnieniem do mebli ogrodowych będzie leżak ogrodowy, wykonany z tych samych materiałów i w podobnym stylu. Najbardziej wygodne modele mają ułatwiające wstawanie podłokietniki oraz podnóżek. Warto wybierać te leżaki, które umożliwiają regulację kąta pochylenia oparcia – w ten sposób leżak może służyć nie tylko jako miejsce do opalania, ale również czytania książki. Stylowy leżak ogrodowy to mebel, który sprawdzi się również na tarasie lub balkonie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments