Materace sprężynowe-kieszonkowe – czym się charakteryzują?

Materiał zewnętrzny

Materac kieszeniowy to udoskonalona, nowoczesna wersja materaca sprężynowego. Dzięki optymalnemu dopasowywaniu się do ciała użytkownika, zapewniają komfortowy sen i pełną regenerację podczas wypoczynku. Dowiedz się, czym charakteryzują się materace sprężynowo-kieszonkowe.

Innowacyjna budowa

Materace typu pocket zbudowane są z małych sprężyn w kształcie walca. Każdą z nich umieszcza się w oddzielnych kieszonkach z tkaniny. Metalowych elementów nie łączą żadne zespolenia, dlatego mogą pracować niezależnie, gwarantując dobrą elastyczność punktową. Ze względów bezpieczeństwa sprężyny w kieszonkach pokrywa się pianką poliuretanową albo trwalszymi i bardziej elastycznymi piankami lateksowymi. Koszt zakupu materacu sprężynowo-kieszonkowego okazuje się dość wysoki, jednak zalety unowocześnionej konstrukcji rekompensują znaczny wydatek.

Idealne dopasowanie do kształtu ciała

Modele stworzone z wykorzystaniem technologii osobnych kieszeni wyróżnia sprężystość i doskonałe dopasowanie do krzywizn anatomicznych ludzkiej sylwetki. Materace optymalnie podpierają kręgosłup, dbając o regenerację mięśni i zdrowy sen.

Trwałość

Sprężyny umieszczone w materacach kieszeniowych cechuje duża trwałość. Wykonane z nich modele posłużą użytkownikom nawet przez wiele lat. Materace sprężynowe-kieszonkowe poleca się między innymi dla osób o wadze przekraczającej 80 kilogramów. Im większy ciężar oddziałuje na sprężyny, tym silniej jest on wypierany. Użytkownik śpiący na materacu typu pocket nie odczuje wrażenia zapadania. Na rynku można znaleźć wiele różnych modeli o rozmaitych współczynnikach twardości. Dzięki temu z łatwością dopasujemy materac do naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Produkty sprężynowe rekomenduje się wszystkim ludziom przywiązanym do tradycyjnych sprężyn.  

Materace sprężynowe-kieszonkowe najlepsze dla par

Dobra elastyczność punktowa zapewni podparcie każdemu z ciał mających kontakt z materacem kieszeniowym. Oddzielenie sprężyn oraz ich niezależna praca sprawia, że ruchy drugiej osoby śpiącej obok nas nie będą odczuwalne. Metalowe spirale w kieszeniach układają się liniowo i wraz ze wzrostem obciążenia, proporcjonalnie się uginają. W dodatku pracują cicho, a naszego snu nie zmącą niepożądane odgłosy.

Materace kieszeniowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Materace sprężynowe-kieszonkowe występują w wielu różnych wariantach. Planując zakup modelu do swojej sypialni, warto przedtem poznać rozmaite możliwości, wady i zalety.  Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na parametry takie jak twardość, występowanie stref twardości oraz rodzaj pokrycia wierzchniego.

Materace kieszeniowe – strefy twardości

Niektóre spośród materacy sprężynowych-kieszeniowych posiadają tak zwane strefy twardości. W konstrukcji poszczególnych modeli uwzględnia się zwykle od 3 do 7. W obrębie jednego materaca instaluje się sprężyny o zróżnicowanym stopniu twardości. Części ciała wymagające lepszego podparcia (na przykład biodra i ramiona) spoczywają na twardszym podłożu.  

Materace sprężynowe-kieszonkowe sprawdzają się znakomicie  w każdej sypialni. Szczególnie poleca się je osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa. Rekomenduje się je także do łóżek podwójnych. Trwałe sprężyny umieszczone w specjalnych kieszeniach gwarantują idealne oparcie dla ciała na całej jego powierzchni.

Materace sprężynowe-kieszonkowe znajdziesz na http://www.centrummateracy.com/materace/

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments