Martwa natura sposobem na ożywienie Twojego wnętrza

Dokładnie tak, martwa natura na ścianie w formie obrazu na płótnie, doskonale może ożywić wnętrze i sprawić by pokój, kuchnia czy pomieszczenia Twojej firmy wyglądało radośniej i piękniej. Wystarczy odpowiednio dobrać motyw do miejsca, jego przeznaczenia lub kolorystyki i zyskujesz niepowtarzalny element, wyróżniający to pomieszczenie od innych.

Kontrastujące akcenty

Obrazy z motywem martwa natura wkomponują się doskonale we wnętrza w różnym stylu. Zarówno retro i rustykalne, jak również i nowoczesne formy wymagają akcentu, często takiego, który wyróżnia się na tle innych dodatków, wprowadzając ożywienie wnętrza. Często jako motyw wykorzystywane są owoce, przyprawy i ogólnie wzory związane z jedzeniem. Dlatego tego typu obrazy często goszczą w jadalniach, kuchniach, jak również w restauracjach i firmach w częściach związanych ze spożywaniem posiłków. Możesz jednak wykorzystać inne formy np. w salonie, związane z Twoją pasją lub pasujące do ogólnego wystroju kolorystycznie.

Dobrym sposobem na wykorzystanie obrazu jest zastosowanie kontrastu z resztą pomieszczenia, a nawiązanie do ogólnego wystroju wnętrza tylko poprzez kolor lub szczegóły zawarte w innych akcentach jak drobiazgi znajdujące się w pomieszczeniu. Mogą to być motywy roślinne jak: kwiaty, przedmioty użytkowe, instrumenty muzyczne itp.

W zastępstwie klasyki

Pokój dzienny jest szczególnym miejscem, w którym wręcz utarło się, że stosujemy obrazy. Nie muszą one być jednak nudne i tradycyjne. Mogą również podkreślać charakter wnętrza, a wręcz stanowić główny element jego dekoracji. Martwa natura w postaci słoneczników w wazonie raczej sprawdzi się w niewielu współczesnych wnętrzach. Za to odpowiednio dobrane obrazy do pokoju o nietuzinkowej nowoczesnej formie sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie nowego wyrazu.

Wciąż może to być martwa natura i motyw kwiatowy, jednak możesz podejść do tego tematu nowocześnie. Masz obecnie o wiele więcej możliwości i form wyrazu. Obraz na płótnie może wyglądać tak jak ten na zdjęciu poniżej. W ten sposób wyrazisz więcej, a ten atrakcyjny dodatek nie będzie kontrastował z resztą nowoczesnego pomieszczenia.

Artystyczny nieład

Artystyczny nieład to jedno z miłych określeń na bałagan. Nie chcesz mieć go w domu, jednak często nie chcesz również by wszystko było sztywne i poukładane. Nowoczesne wnętrza często jednak takie są. By wprowadzić odrobinę szaleństwa możesz również użyć obrazów. W pokojach czy sypialniach świetnie sprawdzają się abstrakcyjne wzory i żywe barwy. Nie musza one wyrażać konkretnych rzeczy, a jedynie powodować określone emocje. Mogą tonować pomieszczenie nadając spokój przez np. zastosowanie ciepłych barw i motywu fal, lub ożywiać dodając silne kolorystyczne akcenty i ostre linie.

Dopasowane do Ciebie

Jak nie spojrzysz na wystrój wnętrza, musi ono być przyjazne dla Ciebie i grać z tym co czujesz. Dodatki dobieraj kierując się intuicją i tym co czujesz. Często wybieram je bo czuję, że chcą być moje. Szczególnie ważne są obrazy, to one pierwsze wpadają w oko i decydują o ogólnym charakterze wnętrza. Poświęć chwilę na ich odpowiednie dobranie i nie zostawiaj ścian pustych – obrazy sprawią, że Twoje wnętrze będzie weselsze i cielkawsze.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments