Mapa świata na ścianie – hit czy kit?

Interesujesz się geografią, lubisz podróżować i zastanawiasz się, czy umieszczenie mapy na ścianie nie okaże się kiczem?

--- REKLAMA ---

Żyjemy w dobie internetu. Jest on wszechobecny, szczególnie w świecie dzieci i młodzieży, czyli osób, które nie znają życia bez tego typu dóbr techniki. Dziś każdy korzysta z mapy w telefonie lub tablecie. Czy to znaczy, że mapa na ścianie, która była popularną dekoracją mieszkań 20-30 lat temu, to przeżytek? Czy hit sprzed lat stał się już kitem współczesności?

Z czym się kojarzy mapa we wnętrzu?

Jest to niekwestionowany symbol nauki i pędu do podróżowania. Kiedyś rodzice wieszali mapę świata w dziecięcych pokojach, by zaszczepić swoim latoroślom chęć poznawania, najpierw nazw, z czasem nowych krajów, kultur, języków. Taka mapa inspirowała do tego, by odkrywać i uczyć się. Przybliżała świat, dając znak, że wszystko jest w zasięgu ręki. Tradycyjna mapa we wnętrzu kojarzy nam się jednak z lekcjami geografii w szkole, a w domu z meblościanką i półkotapczanem.

Dzisiejsze formy mapy na ścianie

Aktualny rynek zapewnia szeroki wybór sposobów umieszczenia mapy świata w aranżacji czy też biura, gabinetu, salonu, czy sypialni. Możemy dostać obraz z mapą świata, mapę korkową, podświetlaną, pokrytą tablicówką, fototapetę, a nawet zdrapkę. Fototapeta mapa jest obecnie popularną ozdobą ścienną, zastępującą tradycyjną tapetę lub farbę. „Dzięki niej zyskujemy oryginalny wygląd wnętrza, mapa bowiem nie musi być przedstawiona w sposób tradycyjny, może być bardziej lub mniej  dokładna, w 2-3 kolorach, dopasowanych do całego wystroju pomieszczenia, bądź też emanować feerią barw, przykuwać uwagę i zdobić” – mówi przedstawiciel firmy Świat Obrazów. Podobnie interesującą formę może mieć obraz mapy świata, dostosowany do potrzeb klienta oraz tego jaki charakter ma urządzane przez niego wnętrze.

Moda jest dynamiczna. Zmieniają się trendy, meble, rodzaje dekoracji jakimi upiększamy nasze wnętrza. Mapy również nie wyglądają już tak jak 20 lat temu. Dlaczego można je spotkać w tak wielu formach, nowoczesnych, pasujących do dzisiejszych aranżacji? Dlatego, że zmienia się gust, ale nigdy nie zmieni się pęd do wiedzy, do podróżowania i zdobywania nowych miejsc. Mapa świata na ścianie jest absolutnym hitem. Dekoruje, inspiruje i intryguje.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments