Luksusowe apartamenty skutecznie opierają się kryzysowi, jaki wywołała pandemia. To inwestycja odporna na spadki

Materiał zewnętrzny

Ostatnie lata to zdecydowanie wzrost zainteresowania nieruchomościami klasy premium. Wszystko wskazuje na to, że tego typu inwestycje to wciąż doskonała lokata kapitału. Jako jedne z nielicznych skutecznie opierają się kryzysowi wywołanemu pandemią koronawirusa. Jak przewidują specjaliści, ta tendencja powinna się utrzymać. Rynek dób luksusowych odporny jest bowiem na spowolnienia gospodarcze. W jakie nieruchomości warto zatem inwestować?

Luksusowe nieruchomości to lokata zapewniająca lepsze utrzymanie wartości majątku podczas kryzysu

Rynek dóbr luksusowych rozwijał się do tej pory stabilnie, w tempie ok. 10 proc. rocznie. Trend ten powinien zostać utrzymany, mimo wyzwań, jakie postawiła przed gospodarką epidemia koronawirusa. Nabywcami dób luksusowych są bowiem przede wszystkim osoby bardzo bogate, posiadające zazwyczaj majątek pozwalający na utrzymanie określonego standardu życia i inwestowanie, także w dobie kryzysu. Co prawda, nabywcami dóbr luksusowych jest również klasa średnia, a tę dotyka kryzys wyraźniej, jednak chodzi tutaj głównie o nabywców takich dóbr, jak luksusowa odzież, biżuteria, zegarki, czy samochody. Nieruchomości premium z pewnością się obronią. To doskonała alternatywa dla lokat kapitału.

Inwestycja w nieruchomości to dobra alternatywa m.in dla lokat

Oferty takie jak apartamenty na sprzedaż Warszawa to niezmiennie najbardziej poszukiwane na rynku nieruchomości rozwiązania. Dlaczego? Po tym, jak Rada Polityki Pieniężnej obniżyła stopy procentowe, lokaty bankowe zdecydowanie straciły na atrakcyjności. Podobnie sytuacja wygląda w zakresie inwestowania w papiery wartościowe. Akcje giełdowe obarczone są obecnie większym ryzykiem, a o wypłacie dywidendy w wielu przypadkach nawet nie ma co marzyć. Inwestorzy poszukują alternatywnych sposobów na lokatę kapitału. Złoto? Te również zalicza spadki. W grę wchodzą obligacje skarbowe oraz właśnie nieruchomości. Te ostatnie dostarczają dodatkowo ochrony przed inflacją, a w dłuższej perspektywie zapewniają zysk ze sprzedaży. Przewagą nieruchomości premium jest stabilna cena i mniejsze ryzyko inwestycyjne. Tutaj praktycznie zostaje wyeliminowany wariant utraty majątku. Dodatkowo, jak potwierdza historia, czas spadków to jednocześnie czas wzrostu wartości nieruchomości.

Zakup luksusowego apartamentu to także szereg wartości dodanych

Inwestycja kapitału to jedno. Drugie to korzyści bieżące, jakich dostarcza zakup luksusowej nieruchomości. Prestiż, wizerunek, komfort życia na najwyższym poziomie. W obliczu kryzysu taka inwestycja dostarcza dodatkowego smaku. Poza tym warto wspomnieć, iż o ile zainteresowanie dobrami luksusowymi, w tym przede wszystkim nieruchomościami, najprawdopodobniej nie spadnie, o tyle podaż nieruchomości klasy premium może zostać ograniczona. Dostęp do atrakcyjnych lokalizacji pod inwestycje premium sukcesywnie spada. Dodatkowo, deweloperzy uprzedzają, że decyzje o budowie luksusowych nieruchomości podejmą w bardziej optymistycznych czasach. Wniosek? Luksusowy apartament może wkrótce stać się dobrem unikatowym.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments