LEGO dla starszych dzieci – pomysł na kreatywny prezent wspierający rozwój

Materiał zewnętrzny

Klocki LEGO stały się kultową grupą zabawek znaną na całym świecie. Są także idealnym pomysłem na prezent, który nie tylko bawi, ale także uczy, wspiera w sposób wszechstronny rozwój dużych i małych. Zestawy LEGO dla starszych dzieci mogą być pod tym kątem naprawdę wyjątkowe. Sprawdź niezwykłe propozycje LEGO na prezent, które mogą w kreatywny sposób wspierać rozwój dziecka.

Kreatywne zestawy klocków LEGO dla starszych dzieci

Ciężko stwierdzić, żeby którykolwiek zestaw LEGO dla starszych dzieci nie był kreatywny. W końcu tworzenie modeli, wyjątkowych budowli, pojazdów i wielu innych rzeczy jest podstawą dla klocków LEGO. Wśród klocków zasługujących na szczególną uwagę dla starszych dzieci, młodych zaawansowanych budowniczych znajdują się serie:

  • LEGO Ideas – pomysłowe modele o wyjątkowo bogatych detalach,
  • LEGO Creator Expert – dla młodych, zaawansowanych twórców różnorakich konstrukcji,
  • LEGO Star Wars – z pojazdami kosmicznymi i scenami z kultowej serii,
  • LEGO Architecture – pozwalające na tworzenie wyjątkowych, bogatych w detale budowli,
  • LEGO Marvel – z bogactwem modeli z uniwersum postaci Marvela.

Oprócz tych kolekcji starsze dzieci i nastolatków z pewnością zainteresują zestawy LEGO z serii edukacyjnej, które oprócz kreatywności w sposób wszechstronny wspierają naukę. W zależności od zestawu mogą być to różne dziedziny, jednak największą popularnością cieszą się klocki w stylu LEGO Mindstorms, pozwalające na zapoznanie się ze światem programowalnych robotów.

Propozycja idealna dla młodych konstruktorów – LEGO Technic

Młodzi konstruktorzy, którzy chcą rozwijać swoje zdolności tworzenia funkcjonalnych modeli LEGO, z pewnością odnajdą się w jeszcze innej, znanej od dziesiątków lat zaawansowanej serii klocków. Mowa tu o zestawach LEGO Technic, które wykorzystują elementy mechaniki i wiele rozwiniętych części. Klocki LEGO Technic dostępne są w zestawach już od około siódmego roku życia, jednak wyjątkowe, bogate w detale konstrukcje to gratka dla nastolatków, a nawet dorosłych miłośników LEGO. Tak naprawdę żaden zestaw nie ma górnego ograniczenia wiekowego, dlatego wybierając klocki na prezent dla starszego dziecka, warto kierować się nie tylko przedziałem wiekowym na pudełku, ale także jego zainteresowaniami.

Jak wybrać odpowiedni zestaw LEGO na prezent dla starszego dziecka?

Projektanci klocków LEGO dla każdego z zestawów określają wiek docelowy dzieci, które odnajdą się w zabawie, będą umieć bez większego trudu złożyć model. Warto jednak pamiętać, że przedziały te są ustalane w sposób przybliżony, wiele zależy od doświadczenia, umiejętności i zainteresowań dziecka. Dlatego wybierając kreatywny prezent w postaci klocków LEGO dla starszych dzieci, warto przede wszystkim rozważyć wspomniane aspekty.

Jeżeli na przykład dziecko uwielbia motywy Star Wars i ma już kilka zestawów z tego uniwersum, sprezentowanie mu dużego Sokoła Millenium czy innego modelu, nawet wiekowo przeznaczonego dla starszych może być świetną okazją do wspólnej kreatywnej zabawy. Działa to także w drugą stronę – młody miłośnik LEGO City, nawet jeżeli nie wpisuje się już w przedziały wiekowe opisane na opakowaniu serii, może najbardziej ucieszyć się z zestawu, który będzie pasował do już posiadanych klocków.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments