Lampy do przedpokoju – jakie oświetlenie wybrać?

Materiał zewnętrzny

Przedpokój to jedno z tych pomieszczeń w domu każdego z nas, w którym nie spędzamy wiele czasu. Jest to pokój przejściowy, w którym zostawiamy odzież wierzchnią, zmieniamy obuwie, przebieramy się do wyjścia. Mimo to powinno się w nim znaleźć właściwe oświetlenie, by przed wyjściem móc się w spokoju przejrzeć w lustrze i dojrzeć wszystkie szczegóły, wyeliminować ewentualne mankamenty. Jakie oświetlenie do przedpokoju wybrać? Na którą lampę do przedpokoju się zdecydować? Na te pytania staramy się znaleźć odpowiedź w poniższym artykule. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury!

Oświetlenie przedpokoju – światłem ciepłym czy światłem zimnym?

Przedpokój możemy oświetlić na kilka sposobów. Jak więc zdecydować się na lampę do przedpokoju? Możemy wybrać ciepłe lub zimne światło. Jeśli pomieszczenie w ciągu dnia jest oświetlone przez światło naturalne (słoneczne), to powinniśmy wybrać światło zimne, bo ciepłe w takiej sytuacji może okazać się zbyt jaskrawe. W sytuacji, gdy przedpokój nie ma dostępu do słońca, lepiej wybrać światło ciepłe, dzięki któremu pomieszczenie nabierze przytulnego charakteru i wyda się bardziej komfortowe. 

Lampa do przedpokoju – umiejscowienie lamp

W zależności od kształtu i wielkości przedpokoju możemy zdecydować się na jedno źródło światła (np. podwieszone pod sufitem) lub wiele (np. lampki wokół lustra lub na listwie zamontowanej na styku szafy i sufitu). Ta pierwsza opcja sprawdza się w przypadku niewielkiego i kwadratowego pomieszczenia, z kolei druga – gdy przedpokój jest wąski i długi to kilka punktowych źródeł światła sprawdzi się zdecydowanie lepiej. Do wysokich pomieszczeń polecamy lampy wiszące i kinkiety. 

Czy warto wybrać oświetlenie LED?

Oświetlenie LED-owe jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i najchętniej stosowanych na rynku. Dzięki jego różnorodności możemy na różne sposoby kształtować estetykę pomieszczenia, w którym zostanie ono zainstalowane. Ponadto wiele osób chwali je za energooszczędność i funkcjonalność (światła LED-owe mogą przyjąć formę osobnych punktów na suficie, a także listwy oświetleniowej). 

Podsumowanie

Myśląc o lampach do przedpokoju, warto zastanowić się nad wykorzystaniem kilku odmiennych źródeł światła. Obok oświetlenia LEDO-owego zamieścić kinkiety i zainstalować halogeny. Wtedy zyskamy pewność, że wszystko będzie doskonale oświetlone i nawet w pochmurny dzień nic nam nie umknie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments