Kurtyny przemysłowe – zalety doceniane przez każdą branżę

Materiał zewnętrzny

Kurtyny przemysłowe wykonane z pcv, to jeden z lepszych sposobów na wydzielanie stanowisk pracy, ich zabezpieczanie przed działaniem czynników zewnętrznych, środowiskowych, choć nie tylko. Stosowane na halach produkcyjnych, pośród magazynów i wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność zachowania konkretnych warunków pracy, pozwalają ograniczyć straty cieplne, ale i zapobiegają utracie właściwości produktów, które wymagają przechowywania, przygotowania czy pakowania w ściśle określonych warunkach.

Kurtyny paskowe pcv charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Nie poddają się działaniu rozmaitych substancji, w tym olejów, większości kwasów i zasad, a także innych środków chemicznych. Mogą zastępować tradycyjne drzwi czy bramy w miejscach, gdzie występuje częsty ruch pracowników oraz pojazdów, a każde otwarcie wiązałoby się z trudnościami w utrzymaniu na przykład temperatury wewnątrz pomieszczeń. Kurtyny przemysłowe niwelują ten problem, bo są miękkie i elastyczne, poprawiają płynność ruchu osób oraz pojazdów. Podczas przechodzenia czy przejeżdżania przez nie, nie dochodzi do zmiany warunków panujących wewnątrz pomieszczeń lub wydzielonych stref.

Stanowią kolejno skuteczną barierę przed działaniem hałasu i zanieczyszczeniami napływającymi z zewnątrz. Utrzymanie takich warunków jest ważne w wielu branżach, bo nawet minimalna zmiana temperatury, kontakt z kurzem, pyłem lub innymi zabrudzeniami, mogą wpływać niekorzystnie na właściwości produktów, ale i przebieg procesów produkcyjnych. Kurtyny paskowe pcv są zatem pożądane w wielu branżach, bo zapewniają bezpieczeństwo dla produktów, ale i sprawiają, że pracownicy mogą w pełni bezpiecznie wykonywać swoje zadania.

Na rynku znajdujemy kurtyny przemysłowe o różnych rozmiarach, grubościach, a nawet kolorach. Mogą być także w odmienny sposób montowane i użytkowane. Na dokładną wycenę, indywidualny dobór, jak i wykonanie na zamówienie specjalne, można liczyć korzystając z oferty firmy https://www.kurtynypasowe.pl/. Gwarancja uwzględnienia wszystkich wymagań, również z dopasowaniem elementów dodatkowych.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments