Kursy kitesurfingu – Surfpoint.pl

Kitesurfing jest najmłodszą a zarazem coraz popularniejszą dyscypliną sportów wodnych. Pod względem założeń podobny jest do windsurfingu, gdzie zamiast żagla zastosowany został pędnik w formie latawca. Technika prowadzenia deski jest jednak zupełnie inna – deska nie jest prowadzona płasko, ale na krawędzi.

--- REKLAMA ---

W praktyce przypomina to jazdę na fali lub na snowboardzie. Te zmiany sprawiają, że nawet osoby doświadczone w sportach wodnych będą potrzebowały czasu, aby wprawić się w kitesurfing. Osoby początkujące będą musiały skorzystać z pomocy innych osób, które przygotują ich do samodzielnej aktywności na desce. Najlepszym rozwiązaniem są kursy windsurfingu, które organizowane są w wielu miejscach w Polsce. Jedną z najlepszych szkółek w kraju jest Surfpoint, której ofertą warto jest się zainteresować.

Surfpoint

Siłą tej szkoły jest kadra posiadająca pasję do tego, czym się zajmują. W większości to pasjonaci sportów ekstremalnych, w serach których szczególne miejsce zajmuje kitesurfing oraz windsurfing. Zapisując się do takiej szkoły mamy pewność, że zajmować będą się nami instruktorzy z powołania, którzy mają licencję do prowadzenia szkoleń. To bardzo ważne – nie zawsze jest to regułą, a pobieranie nauk od osób bez uprawnień może zakończyć się tragicznie! Jeżeli już chcemy się uczyć to wyłącznie od osób mających do tego predyspozycje. Wiele osób z kadry instruktorskiej odebrało dyplomy Akademii Wychowania Fizycznego. Surfpoint jako jedyni w Polsce mają przyznana jednocześnie licencje VDWS i IKO. Posiadają również dwie bazy, które zlokalizowane są w atrakcyjnych miejscach, z dala od tłoku i ścisku – idealnie nadają się do nauki i stawiania pierwszych kroków w kitesurfingu. Obie zlokalizowane są nad Morzem Bałtyckim w Jastarni. Korzystanie z usług wykwalifikowanych szkół to również gwarancja bezpieczeństwa. Kitesurfing może być niebezpieczny jeżeli nie zachowamy podstawowych zasad. To kolejny powód, dla których lepiej jest korzystać z pomocy wykwalifikowanego personelu niż uczyć się na własna rękę lub pobierać naukę od osób niedoświadczonych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Surfpoint.pl

Co warto wiedzieć o kursach?

Decydując się na naukę pływania z kiteboardem warto zdecydować się na lekcje indywidualne. To lepsze rozwiązanie od tych, które organizowane są w grupach. Głównie z uwagi na to, że możemy liczyć na to, że instruktor poświęci nam cały dostępny czas. Będąc w większym gronie nie ma takiej możliwości, co przełoży się na gorsze przygotowanie. Kursy kitesurfingu najczęściej opierają się na licencji IKO, która składa się z trzech poziomów. Pierwszy z nich przygotowuje do używania latawca, drugi opiera się na nauce startowania na desce. Ostatni z nich przygotowuje do bycia samodzielnym kitesurferem. Zwykle mamy możliwość wybrania poziomu, w którym będziemy chcieli się szkolić. Możemy od razu wykupić całościowy kurs lub taki, który będzie składał się tylko z pojedynczych etapów. Oprócz tego można dokupywać również dodatkowe lekcje z instruktorem – płacimy wtedy za każdą dodatkową godzinę.

Nauka kitesurfingu

Opanowanie prawidłowej techniki wymaga czasu i może to trwać latami. Nie potrzebujemy jednak mistrzowskich umiejętności, aby cieszyć się tym sportem. Opanowanie podstaw nie powinno zająć nam zbyt długo – po kilku godzinach większość osób jest w stanie poruszać się już samodzielnie i na własną rękę szlifować zdobyte umiejętności. Nie warto jednak stawiać pierwszych kroków samodzielnie. W ten sposób nie będziemy rozwijali się w dobrym kierunku i z pewnością popełnimy całą masę błędów. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapisanie się do szkoły kitesurfingowej. Jednym z najlepszych ośrodków tego typu w Polsce jest Surfpoint, która posiada dwie bazy w Jastarni.

Kursy szkoleniowe

Zapisując się do takiej szkoły będziemy musieli zdecydować się na wybranie jednego z poziomów, w którym będziemy chcieli się szkodzić. Wyboru dokonujemy w zależności od już posiadanych umiejętności.

  • IKO poziom 1 – w czasie tego szkolenia poznać można zasady bezpieczeństwa, budowę i działanie latawca. Będziemy mogli nauczyć się jak nim sterować oraz lądować.

  • IKO poziom 2 – na kursie będziemy mogli wykonać pierwsze ślizgi i przekonać się jak wielką frajdą może być pływanie z kite. Nacisk położony jest na naukę startowania i podstawowe zwroty.

  • IKO poziom 3 – przystępując do tego kursu wymaga się od kursanta umiejętności pływania, robienia zwrotów, utrzymywania kursu itd. Na tej lekcji można nauczyć się wykonywania prostych i w pełni kontrolowanych skoków, które są kwintesencja kitesurfingu.

  • Kurs refreshing – przeznaczony dla osób, które ukończyły kurs jakiś czas temu i chcą teraz przypomnieć sobie wszystko w praktyce. Na takim kursie można nauczyć się też dodatkowych rzeczy, słuchając porad instruktora. Jest to 2-godzinny pakiet zajęć.

  • Lekcje indywidualne – to najlepszy sposób na szlifowanie swoich umiejętności. Będąc sam na sam z instruktorem można zabiegać o jego pełną uwagę. Otrzymamy wiele porad, które będą skierowane tylko do nas.

  • Obozy kitesurfingowe – w ciągu 11 dniowego szkolenia można nauczyć się wielu rzeczy, które pomogą nam doskonalić swoją technikę i poznać techniki kitesurfingu.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments