Kursy języka angielskiego dla dzieci – jak wybrać odpowiedni?

Materiał zewnętrzny

Ofert wszelkiego rodzaju szkół językowych dla dzieci jest całkiem sporo. Szczególnie w okresie pandemii znaczenie nauki online wzrosło, a co za tym idzie – pojawiło się jeszcze więcej opcji, aby uczyć nasze dzieci angielskiego w wygodnej, zdalnej formie. Jednak jak wybrać najlepszą opcję, skoro jest ich aż tyle? Co powinno wzbudzić naszą czujność, a co jest dobrym sygnałem? Podpowiemy w tym artykule!

Na co zwrócić uwagę, gdy wybierasz kurs języka angielskiego dla dziecka?

Ponieważ wybór jest duży, postanowiliśmy Ci w nim pomóc. Zebraliśmy kilka kluczowych kwestii, które powinny pojawić się w programie szkoły, do której planujesz wysłać dziecko. Odpowiedz na poniższe pytania, by ocenić potencjał danego kursu!

  • Czy w szkole uczą native speakerzy? Warto, aby dziecko choć częściowo miało kontakt z osobą, która mówi po angielsku od urodzenia i jest to jej pierwszy język. Dlaczego? Taki specjalista nauczy malucha odpowiedniego akcentu oraz zwrotów, które są naturalne dla użytkowników danego języka. Dzięki temu nie będzie wkuwało formułek, których nikt tak naprawdę nie używa. Kontakt z żywym językiem jest niezwykle istotny w procesie nauki.
  • Czy szkoła uczy według standardów europejskich, opartych na sprawdzonych metodach? To bardzo ważne, by elastyczność programu łączyła się z najlepszymi standardami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje dziecko uczy się od najlepszych, w sposób, który został zweryfikowany i potwierdzony.
  • Czy masz elastyczność, co do wyboru subskrypcji/pakietu oraz nauczyciela? Może się zdarzyć, że po jakimś czasie dziecko wejdzie na wyższy poziom nauki i nie będzie już potrzebowało kilku lekcji tygodniowo. W takiej sytuacji dobrze jest, jeśli szkoła oferuje elastyczne grafiki dla swoich uczniów. Model subskrypcyjny, w którym samodzielnie określasz liczbę i częstotliwość lekcji, jest zdecydowanie najwygodniejszy i optymalny.
  • Czy możesz sam ustalać termin i godzinę lekcji? Szczególnie jeśli zajęcia są prowadzone online, ważne jest, byś mógł dowolnie manipulować terminami i godzinami lekcji. Dzięki temu, nagła zmiana planów, wizyta u lekarza czy wyjazd na wakacje nie będą stanowiły problemu i nie spowodują nieplanowanej przerwy w nauce.
  • Czy na lekcjach są wprowadzane elementy gier i zabaw? To ważne, aby dziecko nie nudziło się w czasie zajęć. Nauka połączona z satysfakcją i dobrą zabawą daje o wiele lepsze wyniki. Brak nudy i stresu to gwarancja sukcesu.
  • Czy nauczyciele wprowadzają przyjemną atmosferę, a ich metody są dostosowane do nauczania dzieci? Nie każdy potrafi pracować z dziećmi – to naprawdę wielka sztuka! Dlatego sprawdź, czy w danej szkole pracują ludzie umiejący radzić sobie z edukacją najmłodszych. W novakid.pl możesz skorzystać z darmowej lekcji próbnej – dzięki niej dowiesz się, jak wyglądają zajęcia i do tego bez zobowiązań!
  • Czy programy są ustalane indywidualnie? Klasyczny model szkolnictwa przewiduje ten sam program, bez uwzględniania większych różnic w indywidualnych potrzebach dzieci. Dobry nauczyciel stara się obserwować grupę i reagować na pewne kwestie. Jeśli jednak wybierasz kursy języka angielskiego dla dzieci, upewnij się, że nauczyciele dostosowują program do poziomu wiedzy Twojego dziecka, a także jego zdolności i temperamentu. Dzięki temu nauka będzie efektywniejsza i skuteczniejsza.
  • Czy na lekcjach dużo się mówi? W nauce języka obcego najważniejsze jest mówienie. Przełamanie bariery językowej to pierwszy krok na drodze do sukcesu. Gramatyka, słówka, fonetyka – to wszystko jest ważne, ale jeśli dziecko nie zechce mówić, cała nauka po prostu mu się nie przyda. Dlatego sprawdź, czy dany kurs uwzględnia nacisk na mówienie.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci w wyborze odpowiedniego kursu języka angielskiego dla dzieci!

5 1 vote
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments