Kurs masażu – lomi lomi, shiatsu i inne modne propozycje

Poszerzanie oferty masażysty, dodawanie kolejnych pozycji w ofercie salonu masażu może ci przynieść bardzo różnorodne zyski. Ty się rozwijasz, twoi klienci otrzymują usługi, jakich coraz częściej poszukują. 

Japoński masaż shiatsu, masaż tajski, balijski, lomi lomi — dlaczego warto je opanować?

Shiatsu łagodzi ból. Takie zdanie można byłoby przypisać właściwie większości masaży, może oprócz tych stricte kosmetycznych. Co więc jest tak wyjątkowego w wymienionych w nagłówku masażach, że warto uczyć się ich wykonywania? Oczekiwania klientów. Masaż tajski, lomi lomi, shiatsu są bardzo od siebie różne, łączy je jednak coś. Przynoszą one nieco inny stan ukojenia, wyciszenia (szczególnie lomi lomi). Działają więc nie tylko na naszą fizyczność, ale i stany emocjonalne. Masaże wywodzące się z ajurwedy i podobnych tradycji nie mają już tylko usuwać zakwasy lub eliminować spięcia, ale w zdecydowany sposób (oczywiście przy założeniu pewnej regularności ich wykonywania) wpływać na nasze lepsze samopoczucie, tak fizyczne, jak i psychiczne. Dzisiaj coraz więcej osób korzystających z usług masażu tego właśnie oczekuje. Tradycyjny masaż leczniczy to w takim przypadku zdecydowanie za mało. 

--- REKLAMA ---

Rynek możesz podbić również masażem zen shiatsu

Szkoły masażu są obecnie oblegane. Wynika to przede wszystkim z rosnącego popytu na tego typu usługi. Coraz więcej osób szuka naturalnych metod ukojenia bólu, złagodzenia napięć mięśniowych, relaksacji. Dobrze dobrane, a przede wszystkim właściwie wykonane masaże są w stanie odpowiedzieć na te potrzeby. Z tego też powodu coraz więcej osób podchodzi do profesjonalnych kursów masażu. Dzisiaj odpowiednio skomponowana oferta salonu masażu, wychodząca od masażu leczniczego na shiatsu na przykład kończąc, może zapewnić ci niemałą grupę klientów, którą stopniowo możesz jeszcze bardziej rozbudowywać. 

Masaż shiatsu i inne — gdzie się nauczyć?

Masażowi shiatsu przypisuje się bardzo pozytywny wpływ zarówno na ciało, jak i umysł osoby masowanej. Warto więc technik tak silnie na nas działających uczyć się w miejscach gwarantujących przeprowadzenie cię przez technikę w sposób kompleksowy, bardzo kompetentny, z dużą ilością praktyki, ale i szeroką wiedzą teoretyczną. Jeśli chcesz tego typu masaże wykonywać naprawdę dobrze, poszukaj kursu, który wytłumaczy ci, dlaczego np. shiatsu tak dobrze reguluje funkcjonowanie układu nerwowego, co trzeba zrobić, aby rozciąganie kręgosłupa było właściwe, jak pracuje się z masażem punktowym, co robić w przypadku bólu głowy pacjenta itd. Odpowiedzieć ci na takie pytania w sposób wyczerpujący będą umieć specjaliści w zakresie masażu, ajurwedy, technik relaksacji itd. To właśnie w miejscach skupiających takich ludzi warto rozwijać swoje umiejętności masażysty.

Czego nauczysz się dzięki masażowi shiatsu?

Nauka masażu shiatsu to nie tylko sposób na pozyskanie nowych klientów czy stworzenie atrakcyjnej oferty salonu masażu czy SPA. To także szansa na zdobycie szerszej wiedzy, na czym polega funkcjonowanie układu nerwowego, jak w trakcie masażu shiatsu można pobudzać lub rozluźniać ciało. Obrze technika zmniejsza napięcie mięśni, pozwala jeszcze lepiej poznać ludzkie ciało, jego możliwości, punkty najczęściej bolesne. Nauka różnego rodzaju masaży takich jak lomi lomi, shiatsu, ajurwedy daje ci znacznie szersze horyzonty pracy z ludzkim ciałem, poszerza twoją świadomość, stawia wyzwania, którym sprostanie przynosi ogromną satysfakcję. Sam kurs takiego masażu może przynieść osobie uczącej się naprawdę niemało przyjemności, poczucia rozwoju i radości z poszerzania wiedzy.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments