Kubek termiczny a bidon termiczny – różnice i podobieństwa

Materiał zewnętrzny

Szukając właściwego naczynia, które mogłoby przydać się w podróży, w szkole, w pracy czy po wysiłku fizycznym, natrafić możemy na dwa ich rodzaje – kubek termiczny oraz bidon termiczny. Czym się różnią, czy pasują do tych samych okoliczności i jak je wybrać?

Bidon dla sportowców?

            Bidon termiczny nie jest zbyt popularnym naczyniem, którego używamy do korzystania z ciepłych napojów. Jego ideą jest przygotowanie napoju w domu i skorzystanie z niego po treningu czy innym wysiłku fizycznym. Jest to jednak mało przydatna i raczej niepotrzebna rzecz, gdyż zwykle po sportowym wysiłku potrzebuje się czegoś zimniejszego, względnie ciepłego – ale nie porannej herbaty.

Kubek na każdą okazję

            Dlatego lepiej zainwestować w kubki termiczne. To produkty stworzone do różnego rodzaju sytuacji, a mają na celu utrzymywać ciepło napoju. Dzięki temu możemy cieszyć się ciepłą kawą czy herbatą nawet kilka godzin po wyjściu z domu. To niezwykle wygodne rozwiązanie, zwłaszcza gdy wiemy, że następne godziny spędzimy w miejscu, które nie ma dostępu do ciepłej wody czy czajnika.

Funkcjonalny i wygodny

            Wybierając kubek termiczny, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność oraz na wygodę korzystania z niego. Powinien dobrze leżeć w dłoni, układać się wygodnie i zapewniać łatwy i nieskrępowany dostęp do otworu przez który wylatuje napój. Jednocześnie kubek ten powinien spełniać swoją funkcję, a więc nie doprowadzać do zbyt szybkiego wychłodzenia napoju. Kilka godzin to dla dobrych kubków termicznych bardziej standard niż wyjątek.

Co jeszcze musi mieć kubek?

            Kubek przytrzymujący ciepło napoju powinien mieć także ciekawy wygląd. Jego design jest ważny, lubimy otaczać się rzeczami ładnymi, które nam odpowiadają. Patrząc na jego wykonanie, nie możemy zapominać, że nie jest to jednak najważniejsze. Warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki kubek się otwiera. Nie powinno bowiem dochodzić do sytuacji, w której z kubka napój wylatuje. Całość musi być doskonale zaprojektowana i wykonana.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments