Kategorie - Matka i dziecko

Kompletujemy wyprawkę dla noworodka

Wyprawkę dla noworodka należy skompletować na tyle szybko, by w razie przedwczesnego porodu mieć przygotowane rzeczy dla maluszka. Z zakupem wyprawki nie należy zwlekać do dziewiątego miesiąca ciąży. Podstawą wyprawki są ubranka. Niezbędny będzie też wózek, łóżeczko, fotelik samochodowy, kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji oraz do karmienia.

Ubranka

W przypadku ubranek nie należy kupować zbyt wielu rzeczy. Noworodek szybko rośnie i niektórych ubranek możemy mu nie założyć. Jeżeli bardzo podobają nam się jakieś ubranka, wybierzmy większy rozmiar. Dziecko szybko do nich dorośnie. Wybierajmy ubranka z naturalnych materiałów (z bawełny, z bambusa), które pozwolą skórze swobodnie oddychać.

Wybierajmy proste fasony, bez falbanek, innych ozdób i zapięć na plecach. Ubranko dla noworodka i niemowlęcia musi być wygodne, nie może maluszka nigdzie uwierać. Niezbędny będzie proszek do prania rzeczy niemowlęcych.

Akcesoria do karmienia

Nawet jeśli będziemy karmić dziecko piersią, będziemy potrzebować kilku rzeczy, gdy np. zostawimy dziecko pod opieką taty lub babci. Przyda się wtedy laktator do odciągania  pokarmu, smoczek uspokajający, niezbędnym elementem wyprawki są też wkładki laktacyjne.

W przypadku problemów z laktacją niezbędne będzie też mleko początkowe np. bebilon1. Trzeba też kupić butelkę i smoczek.

Akcesoria do pielęgnacji i kosmetyki

Konieczna jest duża paczka pieluszek jednorazowych, chusteczki nawilżane oraz krem przeciw odparzeniom chroniący delikatną skórę noworodka. Niezbędnym elementem wyprawki jest też przewijak. Kompletując wyprawkę dla noworodka nie wolno zapomnieć o delikatnym płynie do kąpieli, oliwce lub balsamie, który odpowiednio nawilży skórę dziecka. Konieczna jest wanienka, ręcznik kąpielowy z kapturkiem, miękka gąbka lub myjka, szczotka do włosów wykonana z miękkiego włosia, nożyczki do obcinania paznokci.

Inne podstawowe elementy wyprawki

Obowiązkowym elementem wyprawki dla noworodka jest fotelik samochodowy niezbędny podczas przewiezienia maluszka do domu po wypisie ze szpitala. Trzeba postarać się też o łóżeczko z wygodnym materacem, rożek do otulenia dziecka, kocyk i kołderkę do przykrycia.

Głęboki wózek można dokupić w późniejszym terminie. Pierwsze dni po wypisie noworodek i tak spędzi w domu. Na pierwszy spacer zabierzmy go po około dwóch tygodniach w zależności od pogody i pory roku.    Data: 2019-04-16
Najnowsze artykuły:Komentarze:

Komentarze nie są moderowane - widzisz treści niezgodne z prawem lub nieobyczajne zgłoś ten fakt administracji serwisu.
Polecamy produkty