Kolczyki z perłami – „must have” każdej kobiety

Są takie rodzaje biżuterii, których nie mieć po prostu nie wypada – są najczęściej najlepszym wyborem w codziennych lub wieczorowych stylizacjach, i bezpiecznym w wielu innych sytuacjach. Należą do nich na pewno kolczyki z perłami. Dodatek, który założysz na każdą okazję – odpowiedni zarówno o przedpołudniowej porze jak i na wieczorne wyjścia – ten perłowy drobiazg będzie najbardziej udanym zakupem i sprawdzi się niemal w każdej stylizacji. Jeśli zadbasz o wyjątkową jakość pereł, może być również najbardziej komplementowaną biżuterią na przyjęciu. Czego powinnaś oczekiwać od kolczyków z perłami, które zamierzasz kupić i jak mądrze dokonać wyboru?

--- REKLAMA ---

W sklepach jubilerskich oferta nie jest zbyt szeroka, a co najważniejsze – jakość pereł nie zachwyca. Zacznij więc od wyszukania tych naprawdę pięknych. Nie muszą one być wcale kosztowne – jeśli uda Ci się znaleźć dobre perły w srebrze, mogą one czasem stanowić lepszy wybór niż złote kolczyki z perłami, w których same perły są co najwyżej przeciętne.

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Każdy podręcznik odpowie na to pytanie w identyczny sposób – szukaj pereł o jak najwyższym połysku. Poszukaj kolczyków z perłami, w których powierzchni będziesz mogła przejrzeć się niemal jak w lustrze. Nie zwracaj na razie uwagi na inne cechy – zdecydowanie odrzuć egzemplarze matowe lub takie, w których Twoje odbicie nie będzie widoczne lub będzie bardzo rozmyte.

Odpowiedni blask pereł to 90% sukcesu. Zdecydowanie wybierz te najbardziej błyszczące, nawet jeśli nie są idealne pod względem kształtu, lub jeśli oprawa nie jest Twoją najbardziej wymarzoną. Biżuteria musi błyszczeć. Perły muszą błyszczeć – jeśli są właśnie takie, możesz mieć pewność, że zwrócą uwagę otoczenia. Trudno znaleźć takie w sklepach, więc pewnie czeka Cię długa wędrówka.

Jeśli natomiast znajdziesz taki sklep gdzie tych najbardziej błyszczących jest więcej i  można będzie wśród nich wybierać dalej, zwróć uwagę na to, aby miały czystą powierzchnię z jak najmniejszą ilością skaz, i regularne kształty – tu najcenniejsze będą klejnoty idealnie kuliste.

I to w zasadzie wszystko – wybór odpowiedniej oprawy to już tylko kwestia gustu. Złote kolczyki z perłami na pewno będą wyglądać bardziej szlachetnie, ale jeśli srebro jest rodowane to jego wygląd nie różni się niczym od złota białego.

Jaki gatunek pereł?

Tu polecam Ci oczywiście perły morskie, choć i tak wszystko sprowadzi się do kwestii połysku. Na pewno nie odrzucaj kolczyków z perłami słodkowodnymi tylko z uwagi na ich gatunek. Klejnoty z rzek i jezior z reguły nie błyszczą tak pięknie jak ich morskie krewniaki, ale i tu zdarzają się wyjątki i dobra perła słodkowodna może być nawet piękniejsza od słabej morskiej.

Jeśli poszukujesz złotych kolczyków z perłami w kolorze czarnym odpowiedz sobie na pytanie czy ich barwa ma być naturalna, czy też mają to być perły sztucznie barwione. Te ostatnie rzadko należą do pięknych. Naturalnie czarne są tylko morskie perły Tahiti i te zawsze można polecić z czystym sumieniem. Pamiętaj że perły czarne w rzeczywistości są po prostu ciemne – idealna czerń będzie tu najmniej cenionym kolorem. Jeśli uda Ci się znaleźć takie w odcieniu zieleni i brązu lub oberżyny i do tego z pięknym połyskiem, nie wahaj się ani chwili – to najcenniejsze, rzadkie egzemplarze i najbardziej poszukiwane przez koneserów. Złotych kolczyków z takimi perłami nie spotkasz raczej w niskich cenach – to już biżuteria luksusowa i w ostatnich latach drożeje bardzo szybko, ale jej urok nie ma sobie równych.

Jaki wzór kolczyków?

W przypadku kolczyków z perłami to kwestia „techniczna” – dużo ważniejsza jest jakość samych pereł. Wiszące czy na sztyftach – styl dobierz do kształtu Twojej twarzy (w internecie znajdziesz mnóstwo porad na ten temat); nie zapominaj jednak o jakości, którą powinnaś stawiać na pierwszym miejscu.

Jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, perłowe kolczyki będą jednym z Twoich najbardziej udanych zakupów i staną się jednym z Twoich ulubionych (i najbardziej komplementowanych) dodatków do garderoby.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments