Klamka na szyfr czyli nowoczesne rozwiązanie

Materiał zewnętrzny

Do tej pory nie często mogliśmy spotykać drzwi otwierające się po wpisaniu odpowiedniego szyfru. Jednak z czasem producenci postanowili wprowadzić takie rozwiązanie na rynek w postaci standardowego rozwiązania, które jest jednocześnie proste w montażu oraz bardzo skuteczne. Co prawka znajdziemy tam nieco elektryki, jednak nie wymaga ona od nas takich umiejętności.

Jakie więc są zalety drzwi otwieranych na szyfr?

Najpierw trzeba sobie powiedzieć, że wymiana standardowej klamki na klamkę na szyfr nie będzie trudna. Można śmiało rzec, że jej wymiana a raczej zamiana będzie tak samo prosta jak w innych przypadkach. Klamka ta będzie zasilana baterią, która będzie sprawie działać przez okres 2 lat. Dodatkowym jej plusem jest to, że posiada na wyświetlaczu duże i wyraźne cyfry, które są również podświetlane w nocy, dzięki temu starsze osoby nie powinny mieć problemu z wpisaniem kodu. Hasło jest ustalane od 4 do 6 cyfr, ponad to jeżeli wpiszemy 5 razy błędne hasło, mechanizm się zablokuje na 5 minut. A więc system działa podobnie jak dzisiejsze telefony. Krótko mówiąc klamka na szyfr działa w taki sposób aby maksymalnie utrudnić wejście przez drzwi, jednak z wyjściem nie ma problemu, ponieważ nie jest potrzebne wpisywanie ponownie kodu. Klamka znajdująca się wewnątrz cofa mechanizm w momencie kiedy za nią pociągniemy.

A więc jak poradzić sobie z montażem takiej klamki?

Jej montaż dzięki https://www.abc-zabezpieczen.pl/ jest bardzo łatwy, wystarczy że odkręcimy stary zestaw klamki z zamkiem i w to miejsce przykręcimy nową klamkę z kodem szyfrującym. Jedyne co będziemy zmuszeni zrobić to włożyć nową baterię jeżeli nie dostaliśmy jej w zestawie oraz w trakcie montowania trzeba złączyć dwie nieduże wtyczki, które spowodują że elektryczny mechanizm będzie działał. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest to, że również możemy korzystać z standardowego klucza, ale przecież po co szukać klucza, skoro można zapamiętać krótkie hasło, które znacznie przyspieszy nasze wejście do domu. Bardzo dobre rozwiązanie kiedy zależy nam na lepszym bezpieczeństwie oraz wtedy kiedy nie chcemy tracić zbędnego czasu na szukanie klucza.

Elektryczna klamka na kod to jednorazowy wydatek w kwocie około tysiąca złotych. Po zamontowaniu producent gwarantuje dwa lata działania baterii, później konieczna będzie wymiana. Ponad to takie rozwiązanie sprawdzi się w większości drzwi, nie ma problemów z jego zamontowaniem.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments