Kim jest adwokat?

Materiał zewnętrzny

Każda osoba, która na co dzień nie ma do czynienia z prawem, może w przypadku spraw sądowych potrzebować pomocy doświadczonego prawnika. Zazwyczaj w takich sytuacjach człowiek zwraca się do adwokata. Warto wiedzieć, jak wygląda praca adwokata, jaki jest zakres jego kompetencji oraz kiedy można się do niego zwrócić.

Kim jest adwokat?
Adwokat jest prawnikiem, którego praca polega na świadczeniu pomocy prawnej. W tym zakresie adwokaci realizują zazwyczaj cztery podstawowe zadania:
– udzielanie porad prawnych,
– sporządzanie opinii prawnych,
– opracowywanie projektów aktów prawnych,
– występowaniu przed sądami i urzędami.
Jak można zauważyć, są to zadania, które adwokat świadczy na rzecz kogoś. Stroną może być zarówno osoba fizyczna, jak i przedsiębiorca. W Polsce zawód adwokata wykonuje się na podstawie przepisów pochodzących z ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze. Podsumowując adwokat to prawnik, który reprezentuje interesy swojego klienta w zakresie prawa.

Artykuł powstał przy współpracy z kancelarią mikolajwachowicz.pl

Kto może zostać adwokatem?
Adwokat jest osobą, której strona postępowania powierza wszystkie istotne informacje na temat siebie oraz prowadzonej sprawy. W związku z tym, adwokat nie tylko musi być osobą godną zaufania, ale przede wszystkim musi posiadać odpowiednie wykształcenie i przygotowanie. Każdy adwokat mus mieć ukończone studia prawnicze i odbytą aplikację adwokacką. Działania te powinny zostać zakończone egzaminem adwokackim. Wówczas taka osoba dobrze przygotowana jest do pełnienia funkcji oraz reprezentowania interesów innych osób w sądach i innych instytucjach.

Adwokat Radom
Bez względu na to, czy dana strona mieszka w wielkim mieście lub mniejszej miejscowości, warto szukać pomocy adwokata w miejscu swojego zamieszkania. Profesjonalne kancelarie adwokackie znajdują się nie tylko w stolicy, ale także w mniejszych miastach. Dodatkowo adwokat mający swą siedzibę niedaleko naszego miejsca zamieszkania, może pomóc i doradzić praktycznie w każdej chwili. Ponadto nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami wynikającymi z pokonywania dużych odległości.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments