Kiedy układ ruchu niedomaga, tylko dobry ortopeda może postawić cię na nogi.

Materiał zewnętrzny

Kłopoty z kręgosłupem, czy urazy układu ruchu dotykają dużego grona osób, które czasem miesiącami żyją z bólem ze względu na trudny dostęp do właściwego specjalisty. Czasem wynika to z niewiedzy, do jakiego lekarza należy się udać, a nieraz mimo świadomości, że przydałby się dobry ortopeda, nie wiadomo, gdzie go szukać. Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców południowych regionów Polski.

Nowa placówka zatrudniająca wybitnych specjalistów może pomóc wielu osobom, które po przebytych urazach, takich jak złamania, skręcenia, czy zwichnięcia kończyn, nadal odczuwają dolegliwości bólowe, lub w jakikolwiek inny sposób zmagają się z następstwami wypadku. Ortopeda pomoże też w przypadku dolegliwości bólowych kręgosłupa, mięśni, stawów, czy ścięgien. Rzeszów umożliwia swoim mieszkańcom skorzystanie z takiej pomocy dzięki wysokokwalifikowanym specjalistom nowo otwartej placówki, dla których priorytetem jest indywidualne podejście do pacjenta, trafna diagnoza i podjęcie właściwego dla danego przypadku leczenia. Do tego w poradni każdy ortopeda prywatnie zapewni przyjazną atmosferę podczas wizyty. Takie podejście do pacjenta i pełen profesjonalizm mogą postawić na nogi niejedną osobę, dla której życie po urazie, czy też w wyniku toczących się procesów zapalnych w układzie ruchu, straciło dawny smak. 

Czy Rzeszów ma w swojej poradni także ortopedów dla dzieci?

Rzeszów może poszczycić się tym, że w nowo otwartej placówce przyjmuje także ortopeda dziecięcy, który sprawdzi rozwój dziecka oraz to, czy jego szkielet, mięśnie i stawy prawidłowo funkcjonują. Jest to niezwykle ważne w przypadku dzieci, które rosną i szybkie wykrycie wad postawy pozwala na zastosowanie zabiegów umożliwiających skuteczną korektę. Rodzice dzieci, które przeszły urazy, lub mają jakiekolwiek wady postawy, czy dolegliwości ze strony układu ruchu, nie powinni z taką wizytą zwlekać. Ortopeda poprzez właściwą diagnostykę i terapię pomoże szybko uporać się z problemem. 

Jakie rodzaje leczenia może zaoferować ortopeda w Rzeszowie?

Rzeszów dołączył do grona miast, gdzie prywatnie można nie tylko zdiagnozować układ ruchu, ale też poddać się skutecznemu leczeniu w nowej placówce. Lekarz ortopeda podejmuje decyzję o formie terapii po uzyskaniu na podstawie badań pełnego obrazu schorzenia. W lżejszych przypadkach może zastosować leczenie zachowawcze, a kiedy ono nie daje szans na powrót do zdrowia, możliwe jest leczenie operacyjne. Wykonywane w klinice drobne zabiegi ambulatoryjne wymagają od pacjenta pozostania w placówce nie dłużej niż 24 godziny. Poradnia ortopedyczna oferuje także pełną opiekę przed i pooperacyjną w przypadku innych zabiegów takich jak artroskopia, czy protezoplastyka stawów, które wymagają odpowiedniego przygotowania pacjenta do zabiegu i nadzór nad nim po operacji. 

Czy do wizyty w poradni ortopedycznej trzeba się przygotować?

Aby wizyta przebiegła sprawnie i była owocna, pacjent powinien się przygotować w taki sposób, aby mógł udzielić odpowiedzi na ważne pytania dotyczące jego zdrowia. Lekarz ortopeda może zapytać nie tylko o przyczynę wizyty, czyli rodzaj dolegliwości, ale też częstość i okoliczności ich występowania. Do rutynowych pytań należy również to, czy pacjent cierpi na jakieś przewlekłe choroby, na co jest uczulony, czy był poddawany zabiegom operacyjnym i jakim, czy przyjmuje na stałe jakieś leki. Informacje te mogą być ważne zarówno w diagnozowaniu, jak i leczeniu. Dobrze jest również zabrać ze sobą dokumentację medyczną, wyniki badań, które obrazują stan schorzenia we wcześniejszym etapie. Może to być negatyw RTG, czy jego opis. Jeżeli pacjent cierpi na chorobę, o której ma już jakieś informacje i zna możliwości, jakie daje terapia, warto, żeby rozważył możliwe rozwiązania i powiedział lekarzowi czy bardziej zainteresowany jest leczeniem zachowawczym, czy operacyjnym. Ostateczną decyzję lekarz ortopeda będzie mógł podjąć po rzetelnym wywiadzie i aktualnych badaniach, ale wstępna konsultacja specjalisty z pacjentem jest ważna i pozwoli na wytworzenie pewnej dozy zaufania, poprzez omówienie możliwości i sposobów terapii. 

Nowa poradnia ortopedyczna Med-Partner w Rzeszowie mieści się przy ulicy Leszka Czarnego 4D. Rejestracji można dokonać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20 pod numerem telefonu 798-233-133. Na stronie internetowej poradni https://ortopedarzeszow.pl/ można uzyskać więcej informacji, między innymi poznać cennik i sylwetki specjalistów. 

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments