Home Motoryzacja Kiedy chcesz się pozbyć samochodu…

Kiedy chcesz się pozbyć samochodu…

Zakup nowego samochodu to ogromnie miłe wydarzenie dla każdego kierowcy, nie dla każdego równie ciekawym zajęciem jest sprzedaż starego auta. Zarówno w przypadku aut w dobrym stanie technicznym, jak i tych powypadkowych, sprzedaż auta może się okazać zajęciem czasochłonnym, na które nie każdy właściciel ma ochotę. Realne dochody ze sprzedaży są jednak ważną częścią budżetu osób prywatnych, jak i firm, warto więc zadbać o szybkie pozbycie się problemu.

  1. Co warto wiedzieć o sprzedaży?
  2. Skup aut jako alternatywa

Co warto wiedzieć o sprzedaży?

Sprzedaż samochodu, niezależnie od tego, czy mowa o indywidualnej sprzedaży pojedynczego pojazdu, czy też o sprzedaży całej firmowej floty (która właśnie została wymieniona) to zajęcie czasochłonne i wymagające wykonania określonych czynności. Przede wszystkim przed zakupem należy przeprowadzić przegląd techniczny samochodu, aby móc odpowiedzialnie zaprezentować go potencjalnemu klientowi. Konieczne jest także zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji pojazdu. I najważniejsze: przeprowadzenie spotkań z klientami. To ostatnie zadanie bywa często wyjątkowo czasochłonne. Rzadko kiedy pierwsze spotkania kończą się sukcesem i szybką sprzedażą auta. Trzeba bowiem pamiętać, że potencjalny (i prawie każdy) klient z pewnością będzie chciał negocjować cenę…

Skup aut jako alternatywa

Skup aut to rozwiazanie, które sprawdza się nie tylko w przypadku samochodów powypadkowych, mimo iż wśród wielu kierowców panuje takie przekonanie. Warto jednak wiedzieć, że z tej opcji można skorzystać zawsze, niezależnie właściwie od stanu technicznego pojazdu. Oferta skupu dotyczy zarówno pojedynczych pojazdów, jak i całych flot firmowych, których sprzedaż może stanowić naprawdę poważne wyzwanie organizacyjne. Plusem jest również to, że obecnie firmy skupujące auta oferują ogromne wsparcie, a właściwie odciążenie sprzedającego w kontekście tworzenia dokumentacji, zgłaszania sprzedaży do odpowiedniego organu. Nie trzeba się również obawiać finansowej straty, profesjonalny skup aut oferuje wycenę przeprowadzaną przez ekspertów w swojej dziedzinie, dzięki czemu klient może być spokojny o adekwatność zaproponowanej ceny do stanu, w jakim znajduje się pojazd. Dużym plusem jest także to, że skup aut w przypadku pojazdu niezdolnego do poruszania się, przysyła transport na własny koszt, co po raz kolejny odciąża klienta od dodatkowych obowiązków związanych ze sprzedażą. Wycena, przygotowanie dokumentacji, ewentualny odbiór pojazdu – to wszystko sprawia, że skup aut jawi się jako rozwiązanie praktyczne i konkurencyjne w stosunku do próby samodzielnej sprzedaży samochodu.

0 0 votes
Oceń wpis
Pokaż więcej
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments