Kaszel u dziecka

Dzieci są bardzo podatne na choroby, szczególnie na skutek kontaktu z rówieśnikami w przedszkolu czy szkole. Mogą chorować nawet 8 razy w roku. Kaszel suchy przeważnie zwiastuje początek infekcji, warto wówczas szybko reagować, podając syropy dla dzieci.

--- REKLAMA ---

Jakie są rodzaje kaszlu?

Kaszel jest objawem infekcji górnych dróg oddechowych. Stanowi naturalny odruch obronny organizmu, który umożliwia oczyszczenie gardła z wydzieliny i drobnoustrojów. Na początku choroby najczęściej mamy do czynienia z kaszlem suchym. Jest szczególnie męczący, ponieważ nie daje ulgi w postaci odksztuszania. Nasila się w nocy i czasami uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wraz z kaszlem suchym pojawiają się inne objawy – drapanie i łaskotanie w gardle.

Przeważnie po kilku dniach przeobraża się w bardziej uciążliwy kaszel mokry, charakteryzujący się pojawieniem wydzieliny – gęstej i lepkiej. Ataki kaszlu wraz z odksztuszaniem plwociny pozwalają pozbyć się z gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli czy płuc zalegających drobnoustrojów chorobotwórczych. W celu złagodzenia objawów męczącego suchego kaszlu u najmłodszych najczęściej sięgamy po syropy dla dzieci. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ mają szerokie spektrum działania – przeciwwirusowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, skracające czas trwania choroby.

Domowe sposoby na kaszel

Syropy dla dzieci są jednym ze sposobów dających ulgę w kaszlu, jednak jeżeli nie mamy pod ręką żadnego preparatu, można skorzystać z domowych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych jest syrop z cebuli, który łagodzi drapanie i łaskotanie w gardle. Ma jednak pewne minusy – nieprzyjemny smak i zapach. Z tego względu dzieci niechętnie go przyjmują. Syrop dla niemowlaków i dzieci powinien mieć neutralny lub lekko słodki smak. Wówczas chętniej będą go stosować. Napady męczącego kaszlu łagodzą również propolis, tymianek, prawoślaz, podbiał i siemię lniane. Aby syrop dla niemowlaków i dzieci był skuteczny, powinien zawierać optymalne połączenie składników aktywnych. Ulgę mogą dać również napar z kwiatu lipy, czarny bez, a także nawilżanie powietrza w pomieszczeniach. Kaszel nasila się od ciepłego i suchego powietrza.

Syrop dla niemowlaków i starszych dzieci – co powinien zawierać?

Na początkowym etapie infekcji syropy dla dzieci mają za zadanie upłynnić wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, ułatwiając swobodne oddychanie. Jednym z polecanych preparatów jest syrop na kaszel dla dziecka Apicold. Dzięki zawartości składników aktywnych pochodzenia naturalnego jest w pełni bezpieczny dla dzieci po 1. roku życia. Zawiera wyciąg z korzenia prawoślazu o działaniu łagodzącym podrażnione gardło i jamę ustną, bakteriobójczy propolis oraz miód. Co ważne syrop dla niemowlaków i dzieci Apicold nie ma w składzie cukru ani syropu glukozowo-fruktozowego. Został wzbogacony o flawonoid galanginy hamujący replikację wirusów dzięki standaryzacji propolisu. Specjalistyczne syropy dla dzieci przejawiają szerokie działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, znacznie skracające czas trwania infekcji.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments