Kaszel u dziecka

Materiał zewnętrzny

Dzieci są bardzo podatne na choroby, szczególnie na skutek kontaktu z rówieśnikami w przedszkolu czy szkole. Mogą chorować nawet 8 razy w roku. Kaszel suchy przeważnie zwiastuje początek infekcji, warto wówczas szybko reagować, podając syropy dla dzieci.

Jakie są rodzaje kaszlu?

Kaszel jest objawem infekcji górnych dróg oddechowych. Stanowi naturalny odruch obronny organizmu, który umożliwia oczyszczenie gardła z wydzieliny i drobnoustrojów. Na początku choroby najczęściej mamy do czynienia z kaszlem suchym. Jest szczególnie męczący, ponieważ nie daje ulgi w postaci odksztuszania. Nasila się w nocy i czasami uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Wraz z kaszlem suchym pojawiają się inne objawy – drapanie i łaskotanie w gardle.

Przeważnie po kilku dniach przeobraża się w bardziej uciążliwy kaszel mokry, charakteryzujący się pojawieniem wydzieliny – gęstej i lepkiej. Ataki kaszlu wraz z odksztuszaniem plwociny pozwalają pozbyć się z gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli czy płuc zalegających drobnoustrojów chorobotwórczych. W celu złagodzenia objawów męczącego suchego kaszlu u najmłodszych najczęściej sięgamy po syropy dla dzieci. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ mają szerokie spektrum działania – przeciwwirusowe, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, skracające czas trwania choroby.

Domowe sposoby na kaszel

Syropy dla dzieci są jednym ze sposobów dających ulgę w kaszlu, jednak jeżeli nie mamy pod ręką żadnego preparatu, można skorzystać z domowych rozwiązań. Jednym z najpopularniejszych jest syrop z cebuli, który łagodzi drapanie i łaskotanie w gardle. Ma jednak pewne minusy – nieprzyjemny smak i zapach. Z tego względu dzieci niechętnie go przyjmują. Syrop dla niemowlaków i dzieci powinien mieć neutralny lub lekko słodki smak. Wówczas chętniej będą go stosować. Napady męczącego kaszlu łagodzą również propolis, tymianek, prawoślaz, podbiał i siemię lniane. Aby syrop dla niemowlaków i dzieci był skuteczny, powinien zawierać optymalne połączenie składników aktywnych. Ulgę mogą dać również napar z kwiatu lipy, czarny bez, a także nawilżanie powietrza w pomieszczeniach. Kaszel nasila się od ciepłego i suchego powietrza.

Syrop dla niemowlaków i starszych dzieci – co powinien zawierać?

Na początkowym etapie infekcji syropy dla dzieci mają za zadanie upłynnić wydzielinę zalegającą w drogach oddechowych, ułatwiając swobodne oddychanie. Jednym z polecanych preparatów jest syrop na kaszel dla dziecka Apicold. Dzięki zawartości składników aktywnych pochodzenia naturalnego jest w pełni bezpieczny dla dzieci po 1. roku życia. Zawiera wyciąg z korzenia prawoślazu o działaniu łagodzącym podrażnione gardło i jamę ustną, bakteriobójczy propolis oraz miód. Co ważne syrop dla niemowlaków i dzieci Apicold nie ma w składzie cukru ani syropu glukozowo-fruktozowego. Został wzbogacony o flawonoid galanginy hamujący replikację wirusów dzięki standaryzacji propolisu. Specjalistyczne syropy dla dzieci przejawiają szerokie działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, znacznie skracające czas trwania infekcji.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments