Karta kredytowa Visa Comfort – co warto o niej wiedzieć?

Materiał zewnętrzny

Karta kredytowa to świetny sposób, aby zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo i spokojny sen. Zwłaszcza dziś, w czasie pandemii COVID-19. Sprawdźmy, jak działa i jak wybrać tę, która przyniesie najwięcej korzyści?

Karta kredytowa jest rodzajem kredytu bankowego. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów wypłacanych na konto przybiera formę limitu na karcie. Bank ustala go indywidualnie na podstawie oceny zdolności kredytowej. Użytkując karty kredytowej, korzystasz z pieniędzy banku. Te są dla Ciebie dostępne na wyciągnięcie ręki – w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności składania dodatkowego wniosku o kredyt. Kredyt na karcie jest więc świetnym sposobem, aby zapewnić sobie finansowe bezpieczeństwo i spokojny sen. W przypadku nieprzewidzianych wydatków pieniądze będą do Twojej dyspozycji.

Kto może dostać kartę kredytową?

Kartę kredytową mogą dostać osoby pełnoletnie, mające pełną zdolność do czynności prawnych, dysponujące dowodem osobistym i numerem PESEL. Ze względu na fakt, że karta kredytowa jest rodzajem kredytu, niezbędne jest także posiadanie wymaganej przez bank zdolności kredytowej. Kredytodawca ocenia jej wysokość na podstawie danych zawartych we wniosku kredytowym oraz dostarczonych przez wnioskującego dokumentów.

Karta kredytowa – jak z niej korzystać mądrze?

Kartą kredytową możesz płacić za zakupy w sklepach (internetowych i stacjonarnych), punktach usługowych, kinach, restauracjach etc. Możesz także wypłacać środki z bankomatu.Pamiętaj jednak, że za wypłaty banki pobierają prowizje. Zanim zrealizujesz taką operację, koniecznie sprawdź, ile za nią zapłacisz. Oszczędności zapewni Ci także… spłata zadłużenia w trakcie tzw. okresu bezodsetkowego. Jeśli zwrócisz pieniądze przed jego upływem (dla karty Visa Comfort oferowanej przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów okres bezodsetkowy trwa 54 dni), nie zapłacisz odsetek. Kredyt na karcie stanie się więc tańszy niż większość innych dostępnych na rynku. Okres bezodsetkowy dotyczy wyłącznie transakcji bezgotówkowych. Jeśli wypłacisz pieniądze z bankomatu, bank naliczy nie tylko wspomnianą wcześniej prowizję, ale także odsetki.

Dobra karta kredytowa, czyli?

Jak wybrać kartę kredytową, aby nie żałować? Jakie cechy powinna mieć ta, która najlepiej spełni oczekiwania kredytobiorcy? Poniżej omówimy najważniejsze cechy dobrej karty kredytowej na przykładzie karty Visa Comfort oferowanej przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów.

Karta kredytowa Santander Consumer Bank to nowoczesny kredyt na karcie, dostępny także bez wychodzenia z domu. Możliwość otrzymania pieniędzy bez konieczności wizyty w oddziale banku to ogromna zaleta, zwłaszcza dziś, w czasie pandemii COVID-19. Nie mniej ważne są niskie koszty. Za obsługę karty Visa Comfort nie zapłacisz ani złotówki (jeśli wartość transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu wyniesie co najmniej 1 000 zł), a długi okres bezodsetkowy (54 dni) pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów w postaci odsetek. Korzystając z kredytu na karcie, będziesz mógł realizować szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe, a bezpieczeństwo transakcji internetowych zapewni usługa 3D Secure. Zyskasz także wygodny dostęp do informacji o karcie w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, a w nich możliwość spłaty karty z wykorzystaniem usługi szybkie płatności i rozłożenia kwoty transakcji na raty.

Duże znaczenie mają także dodatkowe świadczenia i udogodnienia. Użytkownicy kart Visa Comfort mogą korzystać z ofert promocyjnych Visa Oferty. W ramach promocji dostają zwrot części pieniędzy za zakupy u partnerów Visy – znanych i lubianych sklepów z odzieżą, obuwiem, artykułami sportowymi.

5 1 vote
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments