Kabina walk-in nowoczesność w Twojej łazience

Materiał zewnętrzny

Kabiny typu walk-in stały się ostatnim hitem łazienkowych wnętrz, a wydarzyło się to za sprawą funkcjonalności i estetyki tego typu rozwiązań. Modułowe systemy złożone z dyskretnych i innowacyjnych elementów należą do rozwiązań wysoce funkcjonalnych i komfortowych. Model ten nadaje się nie tylko do nowoczesnych odsłon łazienek, ale przede wszystkim wszędzie tam, gdzie oczekuje się połączenia funkcjonalnego designu z najnowszymi trendami.

Kabina walk-in – jaką ma przewagę nad standardowymi rozwiązaniami?

Brak barier architektonicznych kabin typu walk-in znajduje amatorów nie tylko wśród osób ograniczonych ruchowo, ale również tych, które ponad wszystko w aranżacji pomieszczeń cenią sobie komfort i funkcjonalność. Zapewne każdy z nas ma w mieszkaniu minimum jeden przedmiot, mebel, ozdobę, której nie lubi sprzątać ze względu na jej kształt czy rozmiar. Podobne trudności przysparza mycie standardowych brodzików prysznicowych, których próg bywa trudny do wyczyszczenia. W porównaniu do kabin walk-in, które są łatwe do utrzymania w czystości, dbanie o brodzik jest bardziej czaso- i pracochłonne. 

Mówiąc o kabinach typu walk-in najczęściej podkreśla się ich funkcjonalność ze względu na: 

  • szeroki wybór kształtów natrysku – tak naprawdę istnieje w przypadku kabin walk-in istnieje pełna dowolność przy dobieraniu miejsca natrysku, 
  • ułatwiony montaż ścianki oddzielającej przestrzeń łazienki od strefy kąpieli, 
  • efekt przejrzystego i nowoczesnego wyglądu pomieszczenia, 
  • lepsza ustawność łazienki – ten rodzaj kabiny to przede wszystkim spora oszczędność przestrzeni. 

Zdarza się, że osoby stojące przed wyborem kabiny walk-in zastanawiają się nad łatwością w utrzymaniu czystości ścianki oddzielającej strefę prysznica pod pozostałej części łazienki. Obecnie rynek armatury łazienkowej ma do zaoferowania wiele rozwiązań wyposażonych w powłoki odporne na gromadzenie się zabrudzeń czy  powstawanie zacieków. Tak zwane powłoki typu reflex czy DP Active z pewnością ułatwiają czyszczenie i pielęgnację szklanych lub ceramicznych powierzchni. O szczegóły warto zapytać pracowników sklepu – to właśnie oni oferują specjalistyczną pomoc i doradztwo. 

Na czym polega nowoczesność kabin walk-in?

Poza aspektem związanym z funkcjonalnością kabiny tego typu są najczęściej wybierane ze względu na swój wyjątkowy i nowoczesny design, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Biorąc pod uwagę techniczny aspekt montażu i sposób działania kabiny walk-in posiadają specyficzny i nowoczesny system odprowadzania wody. Każdy z elementów systemu, tj. rynna odpływowa, kołnierz, syfon, uszczelniacz oraz maskownica, tworzą skuteczną hydroizolację, pozwalając na komfortowe i bezawaryjne branie kąpieli. 

Istotne, by na etapie planowania zakupu kabiny walk-in oraz projektowania łazienki zastanowić się nad doborem odpowiedniego systemu odwodnień prysznicowych, które dzielą się na liniowe, łukowe, punktowe oraz ścienne. W zależności od warunków architektonicznych i indywidualnych preferencji co do estetyki wybór najlepiej skonsultować z fachowcem. 

Wygoda, o której marzyłeś

Nic nie zastąpi niczym nieograniczonej przestrzeni, wolności w aranżacji i większej powierzchni do zagospodarowania – czyli cech, które oferują kabiny bez brodzika. Kabina walk-in to dobra decyzja, której nie pożałujesz po upływie kilku lat.

https://plytkilazienki.pl/pl/kabiny-prysznicowe/kabiny-walk-in

5 1 vote
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments