Jakie materiały pakowe wykorzystać podczas przeprowadzki?

Materiał zewnętrzny

Przeprowadzka potrafi być bardzo stresującym momentem dla wielu osób. Wymaga dobrej organizacji, a także koordynowania wielu elementów równocześnie. Warto zatem przygotować się do niej wcześniej. Co można zrobić z wyprzedzeniem? Choćby zaopatrzyć się w odpowiednie materiały pakowe, które przydadzą się do zabezpieczenia całego dobytku. Jakie produkty najlepiej wykorzystać? Czy lepiej użyć folię bąbelkową, czy może pojemne kartony? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

Przeprowadzka – pakowanie przed zmianą miejsca zamieszkania

Jednym z najtrudniejszych i najmniej przyjemnych elementów każdej przeprowadzki jest konieczność poradzenia sobie z zabezpieczeniem wszystkich przedmiotów, które mają ze starego domu trafić do nowego lokum. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele rzeczy znajduje się w szafach, szafkach i na półkach w różnych częściach ich domów.

Zanim zatem nadejdzie godzina „0”, warto dobrze się przygotować i stworzyć plan działania, który ułatwi przejście przez ten mało przyjemny moment, bez nadmiernego stresu i innych nieprzyjemnych odczuć.

Jak zaplanować pakowanie?

Co zrobić, by pakowanie przebiegło sprawnie? Trzeba zacząć od organizacji działań. Na około miesiąc przed przeprowadzką warto zacząć segregację przedmiotów, na te które powinny trafić do kosza, które chcemy komuś oddać oraz takie, które mają zostać przeniesione w nowe miejsce. Dzięki temu zyskuje się czas na rozdysponowanie niechcianych przedmiotów oraz przygotowanie się do pakowania.

Na dwa, trzy tygodnie przed terminem można bez pośpiechu zabezpieczyć przedmioty używane okazjonalnie, co do których mamy pewność, że w najbliższym czasie się nam do niczego nie przydadzą. Dzięki temu zyskuje się nieco miejsca do dalszych działań.

W ostatnim tygodniu przed zmianą miejsca zamieszkania pakuje się przedmioty, których co prawda używa się regularnie, ale bez których uda się obyć w nadchodzących dniach. Ostatniego dnia zabezpiecza się oczywiście niezbędne rzeczy codziennego użytku.

Do zapakowania każdego przedmiotu przydają są rozmaite materiały pakowe. Jakie produkty zawsze trzeba mieć pod ręką?

Najprzydatniejsze materiały pakowe

Gdy tylko rozpoczyna się przygotowania do przeprowadzki, powinno się od razu zakupić potrzebne materiały pakowe, jak te dostępne na stronie e-Hurtownia-Opakowan.pl.

Jakie produkty na pewno będą potrzebne podczas przewożenia całego mienia? Warto zmagazynować dużą ilość kartonu oraz wiele pudełek. Stanowią idealne zabezpieczenie dla rozmaitych przedmiotów. Warto zadbać o to, by waga przedmiotów w opakowaniu nie była zbyt duża. Może się tak zdarzyć na przykład wtedy, gdy wypełni się spore pudło w całości książkami lub sprzętami kuchennymi. Utrudnia to znacząco przenoszenie takiego pakunku.

Jeśli w pudełku mają się znaleźć delikatne przedmioty, choćby zastawa stołowa, bibeloty lub elektronika, oprócz samego pudełka należy użyć dodatkowych wypełniaczy. W tej roli idealnie sprawdza się folia bąbelkowa – do owinięcia przedmiotów oraz wypełnienia pustej przestrzeni między brzegiem kartonu a powierzchnią pudełek. Oprócz niej można zastosować pogniecione gazety lub wyposażyć się w biodegradowalny skropak.

Szczególnie duże elementy wyposażenia warto również zabezpieczyć na czas transportu. Folia stretch idealnie chroni powierzchnię mebli przed przypadkowym zarysowaniem, a także minimalizuje ryzyko otwarcia się szafy lub wysunięcia szuflad podczas przenoszenia.

Lekkie przedmioty, jak wszelkie tekstylia (obrusy, odzież, ręczniki) można szybko zapakować do dużych worków. Nie zwiększają one znacząco masy przedmiotów, są pakowne i łatwe do przenoszenia.

Każde opakowanie należy dodatkowo opisać w widocznym miejscu, by później ułatwić sobie proces rozpakowywania wszystkich przedmiotów w nowym domu.

Dodatkowe akcesoria do pakowania

Kiedy pakuje się cały dobytek, powinno się mieć pod ręką również dodatkowe akcesoria. Co się przydaje? Wręcz nieodzowna jest taśma pakowa. Służy do zaklejania pudełek oraz zabezpieczania narożników opakowań.

Oprócz niej warto zaopatrzyć się w sznurek, chroniący opakowania przed przypadkowym otwarciem oraz ułatwiający przenoszenie pakunków.

Opakowania do przeprowadzki – sposób na wygodny transport rozmaitych przedmiotów

Pakowanie bywa nieprzyjemne i stresujące. Problemy pojawiają się zwłaszcza, gdy trzeba zabezpieczyć na czas transportu dorobek całego życia. Warto zatem zaopatrzyć się z wyprzedzeniem w odpowiednie materiały pakowe. Pozwala to zmniejszyć poziom stresu oraz usprawnić działania, by wszystkie przedmioty mogły dotrzeć na miejsce w idealnej kondycji.

5 1 vote
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elka
Elka
1 rok temu

Nam niestety w połowie skończyły się i kartony i skrzyneczki i myślałam że wyjdę z siebie. W sklepach juz tez nie było…ostatecznie zdecydowałam sie jednak na kompleksową usługę przez firmę Pana Tomka i ekipa Przeprowadzki Warszawskie zajęła się tez pakowaniem. Przywieźli swoje kartony, swoje folie…robota od razu przyspieszyła.