Jakie legowisko sprawić swojemu psu? 5 praktycznych porad

Materiał zewnętrzny

Chcesz kupić legowisko dla psa? Zanim zdecydujesz się na zakup, weź pod uwagę fakt, że pupil będzie korzystał z niego tylko wtedy, gdy spełni ono jego wymagania. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniego legowiska? Oto 5 praktycznych porad, które pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego legowiska dla pupila.

1. Dopasuj rodzaj legowiska

Legowiska dla psów oferowane są w różnych wariantach, dlatego w pierwszej kolejności trzeba będzie dopasować je pod względem jego konstrukcji. Najbardziej uniwersalne legowiska t te składające się z poduszki otoczonej miękkim obrzeżem. Tego typu legowiska są wypełniane miękkimi materiałami, dlatego są bardzo komfortowe. Legowiska najczęściej mają kształt prostokątny, ale w sprzedaży dostępne są także modele okrągłe i owalne. Poza tym uniwersalnym legowiskiem w sprzedaży znajdują się też inne warianty, na przykład może być to duże legowisko typu poduszka, które preferowane jest przez większe psy, legowisko chłodzące polecane na lato czy też legowisko ortopedyczne, które ma kształt ułatwiający wchodzenie i wychodzenie, dlatego sprawdza się u psów starszych, z problemami z poruszaniem się.

2. Weź pod uwagę wielkość swojego psa

Legowisko powinno być dopasowane do wielkości pupila – w końcu inne będzie legowisko dla labradora oraz dla mniejszego yorka. Najczęściej producenci oferują legowiska w różnych wariantach rozmiarowych, dlatego można wtedy dopasować je łatwo do psiaka. Legowisko nie powinno być za małe czy za duże, ponieważ nie zapewni wtedy właściwego komfortu.

3. Sprawdź, czy tkaninę obiciową można zdejmować

Legowiska dla psów wykonuje się z różnych tkanin, na przykład z miękkiego polaru czy z weluru. Aby „łóżko” dla psa było łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, warto sprawdzić, czy jego zewnętrzna powłoka może być zdejmowana.

4. Weź pod uwagę grubość legowiska

Aby legowisko było wygodne, powinno być wykonane z grubym wypełnieniem. Tylko wtedy zapewni właściwą ochronę przed chłodem od podłogi, a także będzie wygodne w użytkowaniu.

5. Dopasuj legowisko do aranżacji wnętrza

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć tak wiele pięknych legowisk, że ich dopasowanie możliwe jest nie tylko do potrzeb psiaka, ale również do gustu właściciela. Przykładowo, można wybrać urocze legowisko dla psa z imieniem albo wybrać takie, które będzie miało kolor pasujący do aranżacji wnętrza.

Wiele firm wykonujących legowiska na zamówienie pozwala na wybranie kolorystyki tkanin z wzornika, dlatego można wtedy przebierać nawet w kilkudziesięciu różnych odcieniach.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments