Jakie książki zachęcą malucha do czytania po angielsku

Zajęcia z angielskiego w szkole czy przedszkolu to nie wszystko. Aby dziecko porozumiewało się w tym języku w pełni swobodnie, warto zadbać o to, by towarzyszył mu on również w czasie wolnym. Doskonale do tego celu sprawdzą się książki dla dzieci po angielsku. Im młodsze jest dziecko, tym naturalniejsza będzie dla niego nauka nowego języka.

Wielu rodziców obawia się, że ich znajomość języka angielskiego jest niewystarczająca, by zapewnić dziecku naukę na stosownym poziomie. Nic bardziej mylnego – znacznie ważniejsze jest tutaj pokazanie dziecku, że nauka może być doskonałą zabawą i świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu.

Czym zatem powinna charakteryzować się idealna anglojęzyczna książka dla dzieci?

  • Warto, aby tego typu książka posiadała interaktywne elementy pozwalające na doświadczenie jej wszystkimi zmysłami. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się pozycje dźwiękowe, sensoryczne, z elementami do przesuwania i odkrywania. To idealne rozwiązanie w szczególności dla najmłodszych czytelników.
  • Dobrym pomysłem będzie zakup książki, której głównym bohaterem będzie ulubiona postać z bajki dziecka. Doskonale sprawdzą się tu także pozycje traktujące o jego ukochanych zwierzętach.
  • Ilustracje w takiej książce powinny być miłe dla oka, a jednocześnie proste. Za duża ilość bodźców w postaci rozpraszających barw i szczegółów mogłaby niepotrzebnie rozpraszać uwagę dziecka
  • Idealne rozwiązanie stanowić będą książki wypełnione tekstem, które można zobrazować ruchem własnego ciała. Stanowią one nawiązanie do popularnej metody nauki języka obcego, jaką jest Total Physical Response. Dynamiczne czytanie będzie niezwykle atrakcyjne dla dziecka i ułatwi mu naukę nowych słówek
  • Dzieci uwielbiają rymowane książeczki, które łatwo się czyta i przyjemnie słucha. Dobrze sprawdzą się tu także pozycje z powtórzeniami tekstu i refrenami, które zachęcą dziecko do czynnego uczestniczenia w czytaniu

Edukacyjne książki dla dzieci są skarbnicą nowego słownictwa oraz doskonalą znajomość zasad i struktur językowych. To także doskonała pomoc dydaktyczna dla nauczycieli języka angielskiego.

Książki te uczą stopniowo samodzielnego myślenia w języku angielskim, dają swobodę w mówieniu. Budują również pewność siebie, zachęcając dziecko do budowania poprawnych wypowiedzi w języku obcym.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments