Jakich błędów nie popełniać projektując kuchnię?

W trakcie procesu tworzenia nie tylko kuchni, ale i całego mieszkania powinna nieustannie towarzyszyć ergonomia. Wystarczy wyobrazić sobie, jak przyjemniejsze jest korzystanie z odpowiednio rozplanowanej jadalni. Trzeba przy tym wystrzegać się błędów, które są w stanie zaburzyć nawet tą najlepiej zaprojektowaną.

--- REKLAMA ---

Złe oświetlenie

W trakcie wyboru właściwego kuchennego oświetlenia można natrafić na wiele zasadzek. Związane są między innymi z zapominaniem o rozsądnym umieszczeniu blatu w stosunku do naturalnego światła. Jeśli blat będzie nieodpowiednio oświetlony, to może się to przełożyć na wygodę korzystania z kuchni. Warto również mieć na uwadze optymalną ilość sztucznego światła.

Oczywiście, nie należy przesadzać w żadną stronę. Zbyt intensywne lub słabe natężenie również odbije się negatywnie na pomieszczeniu. W przypadku stołu chociażby najlepiej będzie umieścić nad nim oświetlenie o ciepłej przyjemnej barwie, dzięki czemu wytworzy się rodzinna atmosfera. Natomiast koło niego zaleca się implementację lamp kloszowych, tworzących efekt rozproszenia światła.

 

Nieprzydatne blaty

To, co było kluczowe w poprzednim punkcie, w tym również znajduje swoje odzwierciedlenie. Chodzi mianowicie o przesadę w jednym lub drugim kierunku. Jeśli blat w kuchni jest zbyt wąski lub krótki, to trudno nie uznać tego za kłopot. W związku z tym, że to właśnie na nim jest najwięcej miejsca do wykonywania posiłków i umieszczenia niezbędnego sprzętu jego praktyczność jest kluczowa.

 

Brak wyraźnych różnic odległości między sprzętem AGD

Ważne jest również stworzenie odstępów występujących pomiędzy trójkątem roboczym, czyli lodówki, kuchenki oraz zlewu. Zachowanie tych odległości pozwoli na uniknięcie niepotrzebnego chaosu czy bałaganu. Przykładowo, przyjmuje się, że między kuchenką a zlewem powinno to być od 120 do 210 cm.

 

Zbyt mała ilość gniazdek elektrycznych

Prawdopodobnie każdy spotkał się z problemem zbyt małej ilości gniazdek. W przypadku kuchni będą one niezbędne dla zmywarki, lodówki oraz używanych urządzeń AGD. Przy tym najlepiej, aby gniazdka były umieszczone obok blatu roboczego. Coraz częstszym i korzystniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z wysuwanych listew zasilających.

 

Podsumowanie

Dzięki pamiętaniu o wymienionych błędach, ale co ważniejsze wystrzeganiu się ich cel, jakim jest perfekcyjna kuchnia, będzie na wyciągnięcie ręki. W końcu perspektywa wspólnych rodzinnych posiłków w miłej atmosferze jest w stanie zadziałać na wyobraźnię każdego.

Szukasz profesjonalnej firmy, która zajmie się kompleksowym projektem i wykończeniem wnętrz? Sprawdź https://studioloko.pl/wykonczenie-mieszkania-pod-klucz

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments