Jaki dron wybrać w 2023 roku?

Materiał zewnętrzny

Ostatnia dekada to bardzo dynamiczny rozwój dronów. Zyskały one powszechną popularność, a na rynku przybyło producentów i modeli urządzeń. Dynamiczny rozwój oznacza, że z każdym rokiem oferta jest nieco inna. Co wybrać z niej w 2023 roku? Które drony są godne uwagi? Poniżej dokonaliśmy krótkiego przeglądu najbardziej interesujących propozycji.

Drony DJI Avata

Firma DJI to od lat absolutny dominator na rynku. Mowa o producencie cieszącym się największą renomą, odpowiedzialnym za kształtowanie trendów, jeśli chodzi o produkcję dronów i stosowane w nim rozwiązania technologiczne. Jedną z najnowszych propozycji tej marki jest DJI Avata. Jest to właściwie cała seria dronów. Poza standardowym Avata znajdziesz też modele o podwyższonych lub nieco obniżonych parametrach.

---REKLAMA ---

Drony DJI Avata to szybkie urządzenia, gwarantujące bezpieczne poruszanie się nawet na najtrudniejszych trasach, w tym w wyjątkowo ciasnej przestrzeni. Wszystko za sprawą montażu sprawnego żyroskopu i czujnika ToF. Jednocześnie urządzenie umożliwia wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i nagrywanie filmów 4K. Systemy stabilizacji obrazu sprawiają, że nawet w ruchu uzyskujemy najwyższą jakość. Niewątpliwie lekki, zgrabny, a przy tym bardzo sprawny Avata to doskonała propozycja dla mniej i bardziej doświadczonych użytkowników dronów.

Kompaktowe DJI Mini 3 Pro

Wśród ciekawych dronów na 2023 rok trzeba wymienić również inną propozycję marki DJI. Chodzi o model MIni 3 Pro. To urządzenie nagrywające firmy w jakości 4K z wykorzystaniem najnowocześniejszych systemów wsparcia, co pozwala uzyskiwać wysoką jakość w trudnych warunkach oraz w trakcie lotu drona. Urządzenie jest w stanie latać na jednym ładowaniu przez 18 minut.

Drony Autel EVO II, czyli ultra jakość

Choć DJI to najbardziej utytułowany producent dronów, oczywiście nie jest na rynku jedyny. Warto wspomnieć również o marce Autel. Chiński producent działa już od 2014 roku. Przez okres obecności w branży znacząco się rozwinął, dzisiaj będąc już jedną z najważniejszych firm produkujących drony. Którą propozycję Autel rekomendujemy na 2023 rok?

Bardzo udana była seria dronów Autel EVO. W konsekwencji producent postanowił stworzyć drugą generację tych urządzeń. Na rynek trafiły drony EVO II, wyróżniające się jeszcze lepszymi parametrami pracy. Należy wspomnieć w tym miejscu o wyjątkowo wysokim poziomie bezpieczeństwa lotu i bardzo dobrym prowadzeniu. Ciekawostką jest natomiast funkcja odmgławiania, dzięki której wykonasz najwyższej jakości zdjęcia nawet przy teoretycznie wyjątkowo słabej widoczności. Jednak prawdziwym przełomem w przypadku dronów EVO II jest kamera. W urządzeniu pojawiła się kamera umożliwiająca nagrywanie i wykonywanie zdjęć w jakości 8K Ultra HD. Oznacza to absolutnie najwyższą możliwą do osiągnięcia jakość. W zestawieniu z systemami stabilizacji obrazu oraz szeregiem funkcjonalności wspierających pracę kamery, z wykorzystaniem modelu Autel Evo II jesteśmy w stanie otrzymywać filmy i fotografie niemalże doskonałe.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments