Jak zorganizować weekend we dwójkę? Czyli ciekawe pomysły niekoniecznie za duże pieniądze

Materiał zewnętrzny

Od czasu do czasu rodzice mają ochotę odpocząć od swoich pociech – taka jest prawda i nie musicie się tego wstydzić. Dlatego też w dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, jak zorganizować weekend we dwójkę i to za niewielkie pieniądze. A więc czas poprosić bliskich o zajęcie się Waszymi dziećmi, a wy wreszcie będziecie mieć chwilę dla siebie.

A może wypad rowerowy

Wspólny weekend nie oznacza wcale, że musicie leżeć na trawie i patrzeć sobie w oczy, lecz możecie postawić na weekend w aktywnym wydaniu. A więc polecamy Wam wycieczkę rowerową np. po Warszawie. Oczywiście na samym początku sprawdźcie czy wasze jednoślady nadają się do jazdy, a jeżeli okaże się że nie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do miejsca takiego jak sklep rowerowy. Gdy macie już rowery, koniecznie trzeba przygotować trasę, ale i tutaj macie sporo możliwości, wszak zawsze możecie skorzystać z aplikacji. Na drogę należy też przygotować prowiant, dlatego, że, jak wiadomo nie od dziś, mężczyzna głodny, to mężczyzna zły. Polecamy Wam także zorganizowanie pikniku na łonie natury i spędzenie miło czasu, delektując się lampką wina, oczywiście bezalkoholowego. Zawsze też możecie dodatkowo wybrać się do licznych muzeów, które znajdują się w Warszawie i ukulturalnić się trochę czy jeszcze dogłębniej poznać historię Polski, odwiedzając choćby Muzeum Powstania Warszawskiego.

Weekend spędzony w łóżku

Nie od dziś wiadomo, że rola rodzica jest męcząca, dlatego i Wam należy się odpoczynek. Choć oczywiście bycie rodzicem to nie praca na etacie, to pewnie też bywa męcząca, ale sami ja wybraliście. Jednak zawsze możecie znaleźć chwilę dla siebie i wybrać się na weekend. Jeżeli macie ochotę na dwa dni błogiego lenistwa i spania, to zawsze możecie wybrać się do hotelu i spędzić dwa wolne dni w łóżku, objadając się, śpiąc czy oglądając telewizję. Możliwości macie sporo.

A może nad morzem?

Nasza kolejna propozycja na pewno też Wam się spodoba. A więc polecamy Wam wypad nad morze. Oczywiście wynajmijcie kwaterę prywatną, spakujcie stroje kąpielowe oraz letnie ubrania i jedźcie tylko we dwoje. Dnie możecie spędzać na plaży opalając się czy czytając książki – tak wreszcie znajdziecie czas na nadrobienie książek, które zawsze chcieliście przeczytać. Następnie możecie podziwiać piękne zachody słońca czy pływać w polskim morzu. Zawsze też możecie urządzić kolację na plaży, która na pewno będzie bardzo udana i co ważne także romantyczna. Możecie także przejść się do jednej z nadmorskim restauracji, gdzie zakosztujecie tamtejszych specjałów, ale zawsze możecie także pójść do restauracji, która serwuje kuchnie z całego świata i zakosztować dań, których do tej pory nie jedliście.

Proste przyjemności, które kosztują mało

Kiedy zostajecie rodzicami wasze życie zmienia się o 180 stopni. Nie tylko musicie zadbać o tę wyjątkową osobę, jaką jest dziecko, ale poniekąd musicie także zrezygnować z rzeczy, które do tej pory sprawiały Wam przyjemność. Zatem przez pierwsze kilka lat nie macie co liczyć, że obejrzycie w kinie ciekawy film sensacyjny, za to bajki obejrzycie wszystkie i co ciekawe będziecie znać nawet bohaterów kreskówek. Dlatego też gdy nadarzy się okazja, warto ją wykorzystać i ponownie postawić na rozrywki, które do tej pory sprawiały Wam przyjemność. Zatem, spędzając wspólny weekend z dala od dzieci, warto wybrać się do kina i zobaczyć wreszcie film od 16 roku życia, zawsze też możecie wybrać się na noc filmów, dzięki temu całkiem nieźle możecie nadrobić choć część zaległości. Dodatkowo warto także skorzystać z okazji i zjeść jakiś fast food, w końcu dzieciom się tego zabrania, ale dorośli raz na jakiś czas mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i niezdrowego jedzenia. Po takim posiłku najlepiej wybrać się na długi spacer po mieście, podczas którego będziecie mogli spokojnie porozmawiać. A ukoronowaniem wieczoru będzie spanie tylko we dwoje, zawsze także zamiast snu możecie oddać się innym przyjemnościom.

Możliwości spędzenia czasu we dwoje jest sporo, ważne, jest jednak to, aby razem podjąć decyzję, co chcecie robić i na co macie ochotę. W końcu wolny weekend nie zdarza się często, zatem najlepiej wykorzystać jak najlepiej ten wspólny czas i świetnie się bawić.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments