Jak znaleźć tani kredyt?

Zapożyczyć się nietrudno – zdecydowanie trudniej zrobić to z głową, tak aby nie naciąć się na duże koszty i wysokie odsetki. Kluczowe jest umiejętne poszukiwanie taniego kredytu, o czym wielu z nas nie ma większego pojęcia. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak sobie z tym poradzić i znaleźć atrakcyjny kredyt gotówkowy.

--- REKLAMA ---

Skorzystaj z porównywarek i rankingów kredytów

Jeśli nie wiesz, czy reklamowany jako najtańszy kredyt gotówkowy w ING, PKO, Alior Banku czy w jakiejkolwiek innej placówce rzeczywiście jest najatrakcyjniejszy na rynku, porównaj jego koszty z innymi ofertami, na co pozwalają internetowe porównywarki i rankingi kredytowe. Tego rodzaju narzędzia w ramach jednej strony WWW zbierają wiele kredytów i umożliwiają ich zestawienie ze sobą, np. pod kątem kosztów. Na tej podstawie możesz łatwo wytypować rzeczywiście najlepszą ofertę, która spełnia Twoje wymagania. Sprawdź porównywarkę kredytowo.org i przekonaj się, jak ona działa.

Skup się na RRSO

Najważniejszym wskaźnikiem, który mówi o kosztach kredytu, jest RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Nie ma bardziej wiarygodnej informacji na temat opłat, z jakimi wiąże się dany kredyt niż właśnie RRSO. Wskaźnik ten obejmuje bowiem wszystkie możliwe koszty – nie tylko oprocentowanie i prowizję, ale także ewentualne ubezpieczenie, opłaty wstępne czy opłaty przygotowawcze.

Przeczytaj umowę, poznaj warunki

Umowa jest jedynym wiążącym dokumentem, którego zapisy musisz w pełni respektować. Dlatego przeczytaj ją dokładnie od deski do deski i miej pewność, że wszystkie jej zapisy są dla Ciebie zrozumiałe i w pełni akceptowalne. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, najpierw je wyjaśnij i dopiero później złóż swój podpis na umowie.

Poznaj opinie o produkcie

Nawet jeśli wszystkie parametry kredytu prezentują się atrakcyjnie i sugerują, że masz do czynienia z rzeczywiście najlepszą ofertą, nie omieszkaj poznać opinii na temat tego produktu. Przeszukaj Internet pod tym kątem i popytaj znajomych, żeby mieć pewność, że danemu kredytowi nie można naprawdę nic zarzucić i nie wiąże się on z żadnymi przykrymi niespodziankami.

Nie składaj wniosków do kilku banków

Zanim złożysz wniosek o przyznanie kredytu, upewnij się, że wybrałeś najlepszą możliwą ofertę, ewentualnie dwie, a na pewno nie więcej niż trzy. Dlaczego? Ponieważ składając wniosek kredytowy do kilku banków jednocześnie, narażasz się na obniżenie zdolności kredytowej, co może poskutkować pomniejszeniem dostępnej kwoty, większym oprocentowaniem, a nawet odmową przyznania kredytu. Dlatego ogranicz się do nie więcej niż dwóch-trzech banków.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments