Jak zapewnić dziecku udaną rozrywkę?

Kiedy pogoda dopisuje, Twój szkrab wybiega na podwórko, by tam dać upust swojej energii. Nieco trudniej jest, gdy pada i trzeba zostać w domu. Ale przecież i tutaj można znaleźć inspiracje do doskonałej zabawy. Wystarczy podarować pociesze kilka zabawek wyzwalających kreatywność, a nie dostrzeże mijającego czasu. Oto nasze podpowiedzi.

Jedna lalka – wiele możliwości zabawy

Podobnie jak maskotka pojawia się przy łóżeczku maluszka, zanim ten nauczy się chodzić. I od razu staje się przedmiotem zachwytu, gdyż jej kolorowe ubranko szeleści i fascynuje różnorodną w dotyku fakturą. W dodatku potrafi wydobywać dźwięki. Nawet nieporadne jeszcze rączki, są w stanie uruchomić głos „szmacianki”, wypowiadający najbardziej znane słowa.

Pierwsze oczarowanie lalką jest sygnałem, że powinna ona zadomowić się na stałe w pokoju dziecięcym. Dlaczego? Ponieważ przy jej udziale mogą powstawać rozmaite scenariusze zabaw. Księżniczki, syrenki czy inne bajkowe bohaterki ożywią świat magii i fantazji, w którym ich losy potoczą się zgodnie z zamysłem małego reżysera. Wymyślane podczas zabawy historie nie tylko rozwijają wyobraźnię i wzbogacają słownictwo dziecka, ale stanowią również cenną lekcją zachowań.

Maluchy chętnie naśladują dorosłych. Dlatego z zaciekawieniem sięgną po lalkę przypominającą wyglądem bobasa. Pozwoli ona dzieciakowi wejść w rolę rodzica i wyzwoli uczucia opiekuńcze. Można ją wozić wózeczkiem, przewijać i karmić. Wielokrotne wykonywanie tych czynności wzbogaca wiedzę dotyczącą pielęgnacji, a także uczy troski. Poza tym kształtuje zdolności manualne i ćwiczy precyzję. Jeśli chcesz, by Twoja pociecha wyrosła na osobę kreatywną, wybierz lalki i akcesoria, które ujawnią jej inwencję twórczą.

Mogę zostać, kim zechcę – ulubiona zabawa

Nie ma roli, której nie może odegrać. Jest modelką, gwiazdą estrady, lekarką i zwykłą dziewczyną. Posiada auta, domy, zwierzęta i bogatą garderobę. To niezwykła lalka o atrakcyjnym wyglądzie. Chodzi oczywiście o wywołującą wiele emocji Barbie®. Jednak to nie jej prezencja jest najważniejsza, ale pole zabawy. A jest ono ogromne, bowiem tę lalkę można ubierać stosownie do okoliczności, dopasowywać dodatki, wykonywać makijaż, a także tworzyć fryzury.

Może usiąść na koniu i pomknąć między meblami na spotkanie przygody lub rozpocząć poranny aerobik przy dźwiękach muzyki. Inspiracją do zabawy jest obserwacja ludzi i ich zachowań. Dzięki próbie ich odtworzenia dziecko odczuwa rozmaite emocje i uczy się je okazywać. Kształtuje również umiejętności społeczne i zdobywa wiedzę o otaczającym świecie. Ale przede wszystkim, czas spędzony z Barbie wyzwala spontaniczność i dostarcza przyjemnej rozrywki.

Zabawy łączące pokolenia

Kto nie bawił się klockami? Zawsze musiały one znaleźć miejsce wśród domowych zabawek. Obecnie nic się nie zmieniło i już w okolicach roczku brzdąc ma szansę poznawać formy, sięgając po klocki drewniane. Później odkryje radość towarzyszącą wznoszeniu coraz większych konstrukcji z pojedynczych elementów.

Po zdobyciu podstawowych umiejętności manualnych, dzieciak uczy się bezbłędnie rozpoznawać kształty, kolory i rozmiary klocków. Twoje polecenia są właściwie odczytywane, a budowanie staje się bardziej precyzyjne i planowane. Wtedy mogą się pojawić kostki o rozmaitych formach oraz ruchome elementy w postaci drzwi i okien. Stawienie domków według własnego pomysłu to najbardziej satysfakcjonujące zajęcie, uwieńczone dumą z własnych dokonań.

Wraz z rozwojem Twojej latorośli pojawiają się nowe potrzeby. Nie oznacza to końca zajęć z pudłem klocków. Zmieni się tylko jego zawartość. Większa ilość drobnych części konstrukcyjnych, przesuwanych i wkręcanych posłuży do tworzenia bardziej złożonych budowli. W tym czasie ćwiczone będą: myślenie przestrzenne, spostrzegawczość oraz umiejętność zrozumiałego czytania instrukcji.Myślenie przestrzenne i spostrzegawczość umożliwią działania z instrukcją

Dzień Dziecka w al.to

Nie trać czasu na poszukiwanie idealnej zabawki na zatłoczonych półkach sklepowych. Odwiedź sklep internetowy al.to i znajdź wymarzony prezent dla Twojego malucha. Tylko teraz w cenie niższej nawet o 89%.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments