Jak zadbać o basen ogrodowy? Przydatne gadżety i urządzenia

Materiał zewnętrzny

Przydomowy basen to miejsce, które w gorącym sezonie letnim jest wykorzystywane szczególnie intensywnie. W jaki sposób można w prosty i wygodny sposób zadbać o jego czystość nawet, gdy jest używany codziennie?

Kiedy nadchodzi upalne lato, przydomowy basen staje się miejscem szczególnie docenianym przez domowników oraz ich gości. Większa częstość jego używania wiąże się jednak z potrzebą regularnego czyszczenia. Na szczęście istnieją różne przydatne urządzenia, takie jak odkurzacz do basenu, które znacznie ułatwiają czynności związane z utrzymywanie basenu w czystości.

 

Usuwanie większych zanieczyszczeń

 

Jednym z użyteczniejszych urządzeń jest tzw. skimmer. Jest to urządzenie, które podłącza się do pompy wodnej; służy do wydobywania z wody różnego rodzaju zanieczyszczenia większych rozmiarów, takich jak gałązki czy liście. Kiedy woda zostaje zassana przez pompę wodną basenu, wszystkie te zanieczyszczenia zostają przechwycone przez skimmer. Rozwiązanie to przynosi podwójną korzyść. Pierwsza z nich – ta oczywista – to oczyszczenie basenu z zanieczyszczeń bez konieczności samodzielnego wyławiania ich za pomocą np. siatki. Drugą, mniej widoczną zaletą tego rozwiązania jest oszczędność zużycia basenowego filtra, który dzięki skimmerowi nie musi zmagać się z większymi zanieczyszczeniami mogącymi nawet doprowadzić do jego zatkania.

 

Jak pozbyć się brudu oraz piasku?

 

Omawiając kwestię czystości w basenie, nie można zapomnieć o innym niezwykle przydatnym rozwiązaniu jakim jest odkurzacz do basenu. Urządzenie to pracuje automatycznie po podłączeniu do pompy filtrujące, a jego zadaniem jest oczyszczanie dna basenu. Tam bowiem gromadzi się piasek oraz wszelkiego rodzaju brud, który zostaje odsysany przez odkurzacz do basenu. Warto zauważyć, że większość wysokiej jakości odkurzaczy oferowanych przez sklepy takie jak Leroy Merlin to urządzenia w dużej mierze uniwersalne. Przystosowane są do współpracy z większością istniejących na rynku modeli pomp filtrujących, zatem nie ma potrzeby pieczołowitego sprawdzania, czy dany model będzie współpracował z pompą znajdującą się w naszym basenie.

 

Sposób na glony

 

Poza pływającymi po powierzchni gałązkami czy liśćmi oraz zalegającym na dnie piaskiem i brudem, właściciele basenów muszą zmagać się z jeszcze jednym rodzajem zanieczyszczeń. Są to glony, do których eliminacji niezbędne jest zastosowanie środków do dezynfekcji wody basenowej. Przeprowadzanie wspomnianej dezynfekcji znakomicie ułatwiają boje dozujące, które gwarantują, iż w basenie nie zalęgną się glony. Typowy model takiego urządzenia składa się z samej boi oraz tabletki dezynfekującej o wadze 600 g. Taka ilość środka dezynfekcyjnego jest w stanie wydajnie przeprowadzić dezynsekcję chlorową na 60 m3 wody.

 

Dbanie o czystość basenu wcale nie musi być żmudne czy uciążliwe. Dzięki takim rozwiązaniom jak odkurzacz do basenu czy skimmer, utrzymywanie basenu w czystości staje się znacznie prostsze. Warto rozważyć skorzystanie z tych udogodnień zwłaszcza latem, gdy przydomowy basen jest użytkowany szczególnie intensywnie.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments