Jak wygląda wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym?

Wybielanie zębów odbywa się poprzez zastosowanie procesu utleniania na powierzchni szkliwa, co przyczynia się do rozjaśnienia jego barwy. Zabieg ten warto przeprowadzać w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że uzyskany efekt będzie długotrwały. W warunkach domowych stosować można bowiem jedynie preparaty, które nie są w stanie tego zagwarantować.

Konsultacja ze stomatologiem

Aby poddać się wybielaniu zębów u stomatologa, w pierwszej kolejności należy odbyć odpowiednią konsultację. Lekarz przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, a także sprawdza stan jego zębów. Następnie wybierana jest najodpowiedniejsza dla danego przypadku metoda wybielania. Stomatolog bierze pod uwagę kwestie zarówno fizyczne i zdrowotne, jak i finansowe. Oferujące bardzo dobry gabinet stomatologiczny Zbrosławice to miejsce, w którym wykonać można niedrogie wybielanie zębów.

Metoda nakładkowa

Jedna z najpowszechniej stosowanych metod wybielania zębów opiera się na zastosowaniu specjalnych szyn winylowych, indywidualnie przystosowanych do kształtu szczęki pacjenta. Jako środek wybielający wykorzystywany jest zwykle nadtlenek karbamidu. Szynę najczęściej zakłada się na noc, przez okres maksymalnie dwóch tygodni. Kuracja w oparciu o metodę nakładkową zapewnia wyraźne wybielenie zębów, których odcień jest w stanie utrzymać się nawet przez kilka lat. Aby zwiększyć trwałość oraz intensywność uzyskanego efektu, zastosować można dodatkowe sesje co kilkanaście miesięcy.

Metoda naświetleniowa

Oferujące profesjonalny gabinet stomatologiczny Zbrosławice są miejscem, gdzie wybielanie przeprowadzić da się także na inne sposoby. Metoda naświetleniowa pozwala na uzyskanie bardzo silnych efektów, dzięki którym barwę uzębienia zmienić można nawet o kilka tonów. Stomatolog nakłada na zęby żel tlenowy, a na dziąsła żel ochronny. Następnie następuje proces naświetlania, dzięki któremu cząsteczki preparatów ulegają aktywacji. Powierzchnia szkliwa utleniana jest przez ok. trzy sesje, trwające po 45 minut.

www.wa-dental.pl/- gabinet stomatologiczny zbrosławice

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments