Jak wygląda outsourcing księgowy?

Materiał zewnętrzny

Outsourcing księgowy polega na oddelegowaniu zadań księgowości oddzielnemu podmiotowi. Firma, która się decyduje na takie rozwiązanie, rezygnuje z utworzenia własnego działu księgowości, aby m.in. ograniczyć koszty i skupić się na prowadzeniu biznesu. Jak wygląda outsourcing w tego typu współpracy? Jak wybrać dobre biuro, które nie tylko zajmuje się księgowością?

Zalety outsourcingu

Bez względu na wielkość organizacji i branży, w jakiej funkcjonuje, outsourcing księgowości oznacza oszczędność czasu i środków. Firmy korzystające z tego typu kompleksowych usług przede wszystkim obniżają koszty związane z zatrudnianiem, utrzymaniem i wyposażeniem działu księgowego. Jednocześnie odpowiedzialność za prowadzenie dokumentacji księgowej, a w niektórych przypadkach również payroll i innych, spoczywa na wybranym biurze. Oznacza to, że kancelaria podatkowa dba o to, aby wszelkie jej działania były zgodne z obowiązującym prawem. Podstawą zdrowego biznesu są rzetelne informacje finansowe, które firma musi posiadać, a dzięki wiarygodnej kancelarii podatkowej nie tylko je uzyskuje, ale również otrzymuje doradztwo podatkowe, które ułatwia podejmowanie kluczowych decyzji. Zalety te jednak mają rację bytu tylko wtedy, gdy organizacja wybierze takie biuro, które spełnia wszystkie oczekiwania.

Zasady outsourcingu księgowego

Jednym z najczęstszych zadań w firmach, które zabiera pracownikom dużo czasu, jest rozliczanie kosztów i dostarczanie dokumentów do biura rachunkowego. Nowoczesny outsourcing w tym kontekście oznacza daleko idącą automatyzację. Kancelaria, z którą firma podejmie współpracę, powinna więc dostarczyć proste w obsłudze oprogramowanie, które umożliwi błyskawiczny obieg dokumentów oraz uzyskiwanie kluczowych informacji o stanie finansów firmy.

To jednak nie wszystko. Firmy nierzadko potrzebują kontaktować się z urzędem skarbowym. Kancelaria podatkowa w razie konieczności może reprezentować firmę przed organami podatkowymi. Do obowiązków biura będzie również przygotowanie sprawozdań, a także rocznych rozliczeń podatkowych. Wspomnieliśmy również o doradztwie, za które w sprawdzonej kancelarii odpowiada wcześniej wybrany opiekun, jednocześnie koordynujący obsługę wszystkich spraw klienta. Ważne jednak, aby w razie potrzeby kancelaria miała stacjonarne biuro, w którym istnieje możliwość spotkania na żywo. Nie w każdym wypadku kontakt drogą elektroniczną jest wskazany, szczególnie w kwestiach doradztwa podatkowego czy biznesowego.

Dowiedz się więcej: https://wzpartners.pl/oferta/uslugi-ksiegowe/

Ważną dodatkową usługą w kontekście prowadzenia przedsiębiorstwa będą takie usługi jak payroll (czyli obsługa wynagrodzeń i rozliczeń, które się z tym wiążą) czy doradztwo w konkretnych momentach funkcjonowania firmy, np. w trakcie restrukturyzacji. Powyższa lista to tylko niektóre usługi, jakie świadczymy w WZ Partners. Jesteśmy kancelarią podatkową z biurami w Warszawie i Poznaniu, która proponuje szeroko rozumiany outsourcing usług księgowych, w tym m.in. prowadzenie ksiąg rachunkowych na systemach ERP udostępnionych przez klienta lub przez naszą kancelarię.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments