Jak wybrać torbę podróżną?

Niezależnie od tego, czy szukasz torby na weekendowy citybreak czy częste wyjazdy służbowe, warto abyś zainwestował w porządną, dobrze wykonaną torbę, która posłuży ci wiele lat. Oczywiście jeśli wyjeżdżasz rzadko, możesz postawić na tańsze rozwiązania, ale pamiętaj, że jakość wykonania torby to przede wszystkim komfort w trakcie samej podróży. 

  1. Zwróć uwagę na środek transportu
  2. Zdefiniuj rodzaj bagażu
  3. Torba na kółkach – czy warto?

Zwróć uwagę na środek transportu

Może to wydawać się zaskakujące, natomiast pierwszym kryterium wyboru torby podróżnej powinien być środek transportu, jakim podróżujemy. W pociągu czy autokarze właściwie każde wymiary torby są dozwolone, w samochodzie prywatnym ograniczają cię właściwie jedynie wymiary bagażnika. Zupełnie jednak inaczej jest, gdy podróżujesz samolotem. Tutaj znaczenie będą miały zarówno wymiary, jak i maksymalna waga bagażu. Zwróć uwagę, że wiele linii lotniczych zmienia od czasu do czasu wymiary bagażu, szczególnie tego podręcznego. Warto o tym pamiętać przy zakupie torby podróżnej, ponieważ inaczej przy odprawie może cię czekać nieprzyjemna niespodzianka.

Zdefiniuj rodzaj bagażu

Przy wyborze torby podróżnej znaczenie będzie miało również to, co planujesz ze sobą zabrać. Jeśli wozisz ze sobą głównie odzież i jakieś drobne dodatki, a na laptopa i tam masz osobny pokrowiec, możesz zdecydować się na miękko torbę. Jest ona łatwiejsza w użytkowaniu i przechowywaniu, ale niestety nie daje odpowiedniej ochrony. Jeśli więc zamierzasz zapakować do torby bardziej delikatne rzeczy, w tym cenną elektronikę, postaw na torbę z twardszego materiału. Oczywiście jest ona mniej wygodna, ale za to daje większą gwarancję, że nic w środku nie ulegnie zniszczeniu. Przy okazji warto zwrócić uwagę na różnego rodzaju szelki i zaczepy, które pozwolą wygodnie przenosić razem z torbą inne przedmioty, choćby parasole męskie.

Torba na kółkach – czy warto?

Torba podróżna na kółkach to bardzo przydatne rozwiązanie, które sprawdza się szczególnie, gdy bagaż jest bardzo ciężki lub też musisz z nim pokonać stosunkowo długą trasę. Nawet podczas wakacyjnego urlopu może się okazać, że przemieszczanie się z tobą na ramieniu po dużym lotnisku jest męczące i nieprzyjemne. Im cięższy bagaż, tym ta niewygoda jest coraz bardziej odczuwalna. Nic więc dziwnego, że wiele osób chętnie kupuje torby na kółkach. Na rynku dostępne są dwa podstawowe ich modele: z 2 lub 4 kółkami. Obydwa typy są wygodne, natomiast model z 4 kółkami to większa stabilność i wygoda. Zwalnia cię ona bowiem właściwie z konieczności dźwigania. Warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na liczbę kółek, lecz także ich rodzaj. Ważne, aby były odpowiednio duże, aby obracały się wokół własnej osi, co ułatwi zmianę kierunku jazdy. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments