Jak wybrać sokowirówkę szybkoobrotową?

Świeże owoce i warzywa stanowią niewyczerpane bogactwo witamin i mikroelementów. Jest to zdecydowanie świetna inwestycja w zdrowie całej rodziny. Dzięki funkcjonalności tych maszyn będziesz w stanie przygotować soki posiadające nawet do 50% miąższu, który jest „bombą witaminową”. Tutaj dowiesz się, na jakie aspekty warto zwracać uwagę i jakie sokowirówki opłaca się zainwestować.

Wydajny silnik

Nie ulega wątpliwości, że napęd w tym drobnym dodatku kuchennym jest niezwykle ważny. Może on zadecydować o jakości produkowanego soku i miąższu oraz o owocach i warzywach, których będziemy mogli użyć. Większość dobrych sokowirówek szybkoobrotowych ma moc w granicach od 800W do 1200W. Taka energia pozwoli Ci na otrzymanie produktów najwyższej jakości nawet z najtwardszych owoców i warzyw. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na znajdujące się pokrętło prędkości, które umożliwi Ci wielofunkcyjność pracy twojego urządzenia.

Pojemność pojemnika i otworu

To kolejny aspekt, który powinniśmy wziąć pod uwagę. Sokowirówki posiadające duży otwór na produkty, bez problemu zmieszczą większość owoców i warzyw. Dodatkowo oszczędzi Ci to czas i będziesz w stanie nacieszyć się swoim zdrowym sokiem dużo szybciej. Nie powinniśmy zapomnieć o pojemniku, które są teraz zaprojektowane w taki sposób, żebyś mógł wycisnąć nawet do 3 litrów soku! Dzięki tak dużej pojemności można wyprodukować wystarczająco dużo soku za jednym razem, bez konieczności ciągłego czyszczenia i opróżniania.

Czyszczenie urządzenia

Większość z nas uważa, że największym problemem sokowirówek jest ich czyszczenie. Przeważnie jest to uciążliwe, czasochłonne i niedokładne. Dzięki nowatorskim pomysłom producentów możemy cieszyć się czystością i zaoszczędzonym czasem. Dzisiejsze urządzenia zaprojektowane są w taki sposób, żeby nie posiadały niedostępnych szczelin oraz były wyposażone funkcje szybkiego czyszczenia. Coraz częściej możemy natknąć się na funkcję QuickClean lub „wstępnego czyszczenia”. Dzięki temu będziesz mógł z łatwością zdemontować całe urządzenie i dokładnie wypłukać resztki jedzenia lub skutecznie usunąć je wlewając wodę do sokowirówki.

Sokowirówki warte polecenia

Jednymi z najbardziej znanych marek są Bosch, Concept, PHILIPS, SENCOR lub Eldom. Maszyna, która przyciąga uwagę wielu klientów to PHILIPS Avance Collection. Nie należy do najtańszych, lecz jest warta swojej ceny. Dzięki najnowszym funkcjom i wysokiej prędkości obrotowej plasuje się w czołówce sprzętów każdego rodzaju. Warta wspomnienia jest również sokowirówka Bosch MES3500, która nie zaszkodzi domowemu budżetowi, a spełni wszystkie oczekiwania. Ostatnie urządzenie nie należy do wyżej wymienionych marek, lecz zasługuje na swoje „pięć minut”. ZELMOTOR 505.1 jest podobnej ceny co Bosch i dostarczy nam niezastąpionych soków. Dzięki temu drobnemu dodatkowi kuchennemu będziemy w stanie zadbać o swoje zdrowie w sposób, na jaki każdy z nas zasługuje.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments