Jak wybrać odpowiedni bagaż? Która walizka najlepsza?

Materiał zewnętrzny

Turystyka wiąże się nie tylko z poznawaniem nowych miejsc, ale także z przewożeniem dobytku. W przypadku wyprawy lotniczej czy wyjazdu samochodem konieczne staje się więc posiadanie odpowiedniego opakowania na bagaż, w którym będzie można bez problemu umieścić ubrania, buty, kosmetyki, ręczniki czy inne przedmioty. W tym celu doskonale sprawdzą się walizki, zwłaszcza twarde walizki na kółkach. Co warto wiedzieć o tych produktach?

Trudno wyobrazić sobie wyjazd bez walizki. To niezwykle praktyczny wyrób, który nie tylko dobrze chroni mienie, ale też pozwala na wydajne zapakowanie dobytku. Alternatywa walizek, czyli plecaki, świetnie sprawdzą się w przypadku turystyki pieszej, wspinaczki czy jazdy na rowerze, natomiast w innych sytuacjach najlepiej zdecydować się właśnie na walizkę. Jednak dobór odpowiedniego produktu nie jest łatwy, gdyż producenci oferują bardzo różnorodne modele, niektóre nawet o dość nietypowych kształtach. Przyciągają cenami i kolorystyką, jednak to nie te cechy są najważniejsze w przypadku walizek.

Dobra walizka – czyli jaka?

Przed zakupem walizki warto zastanowić się, do czego będzie używana. Inny bowiem model przyda się osobie podróżującej samolotem, inny w przypadku przemieszczania się samochodem. Długość pobytu na wyjeździe także ma znaczenie i powinna mieć wpływ przede wszystkim na pojemność danej walizki na kółkach. Na dalekie podróże, trwające nawet dwa tygodnie, przyda się duża walizka, np. taka o pojemności 100 litrów. Na krótsze wyprawy można zaopatrzyć się w mniejsze produkty. O czym jeszcze pamiętać, kupując walizkę?

  1. Dobra walizka na kółkach powinna być lekka sama w sobie. Nie można jednak godzić się na to, aby lekkość walizki wynikała z pogorszenia jakości użytych materiałów. Walizka powinna być lekka, ale też solidna.

  2. Kółka walizki to bardzo istotna część tego opakowania na bagaż. Należy wybierać walizki z kółkami kauczukowymi, które obracają się o 360 stopni. Duże walizki powinny mieć nie dwa kółka, ale cztery.

  3. W walizce nie może zabraknąć łatwo wysuwającego się i trwałego uchwytu. Najlepiej jeśli wykonany jest z aluminium.

  4. Oprócz uchwytu ruchomego w walizce przyda się też uchwyt stały. Będzie niezwykle poręczny, jeśli okaże się, że trzeba walizkę chwycić i gdzieś przenieść.

  5. Twarde walizki na kółkach powinny być wyposażone w system zabezpieczający, np. kłódki z zamkiem TSA.

Walizki na kółkach dla dzieci

Walizki to nie tylko akcesoria dla dorosłych. Producenci mają w swoich ofertach także specjalne produkty zaprojektowane z myślą o najmłodszych podróżnikach. Walizki na kółkach dla dzieci to wyroby niezwykle kolorowe, najczęściej nawiązujące do znanych postaci z bajek. Do kupienia są także walizki na kółkach o oryginalnych kształtach, np. takie w formie biedronki czy pszczółki. Większość z nich dzieci mogą także używać w szkole, aby nie nosić ciężkich i niewygodnych plecaków.

Podróżować można na różne sposoby. Jeśli ktoś porusza się samolotem, pociągiem lub samochodem powinien zaopatrzyć się w walizkę. Modele z kółkami doskonale sprawdzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdzie trzeba będzie się z nimi poruszać na dłuższym dystansie. Warto kupować twarde walizki na kółkach, bowiem są wygodne i doskonale zabezpieczają bagaż przed zniszczeniem. Najlepiej sprawdzą się produkty z kauczukowymi kółkami, aluminiowym uchwytem i jak najlżejsze z zachowaniem wysokiej jakości użytych elementów i materiałów.

Alternatywą dla walizki mogą być torby sportowe czy  plecaki.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments