Jak wybrać konto bankowe?

Banki oferują niezliczoną ilość ofert, aby trafić w gusta każdego klienta. Dostępne na rynku promocje bankowe kuszą słowem „darmowy” w nazwie, w odniesieniu do wszystkich tych wymienionych funkcji. Czy darmowe konto rzeczywiście istnieje?

---REKLAMA ---

Korzystanie z konta wygląda przecież w większości przypadków podobnie – opiera się na robieniu przelewów, płatnościach kartą i pobieraniu gotówki z bankomatów. Konto dopasowane do potrzeb to brak opłat za to, czego nie potrzebujesz, więc wybór właściwego konta bankowego powinien być poprzedzony określeniem indywidualnych preferencji oraz przyjrzeniem się poniższym kategoriom:

  • opłatom, w których skład wchodzi opłata za posiadanie rachunku i prowizje za operacje bankowe, a także ewentualny koszt posiadania karty debetowej i ROR;
  • bankowości internetowej pod postacią funkcjonalnej i przejrzystej aplikacji mobilnej, niezawodnego systemu;
  • liczbie bankomatów i możliwości bezpłatnego wypłacania środków;
  • lokalizacji oddziałów banku i wpłatomatów, do wpłat gotówkowych na konto;
  • godzinom sesji przelewów ELIXIR;
  • dodatkowym korzyściom, którymi są darmowe usługi, np. ekspresowe przelewy, konto oszczędnościowe, premia na start, bonusy, etc.

Pod terminem „darmowe konto” może kryć się darmowe jego prowadzenie i posiadanie karty, ale niektóre operacje mogą być płatne. Aby uniknąć finansowej wpadki, warto zajrzeć na ranking kont bankowych, zwłaszcza osobistych, gdzie znajdują się rzetelne recenzje oferowanych przez banki produktów i usług. Dużo podróżujesz za granicę i zależy Ci na darmowych wypłatach z bankomatów? A może korzystasz z wielu usług i chcesz brać udział w programie money-back? Analizując ranking ROR, wybierzesz konto dostosowane do Twoich aktualnych potrzeb.

Dobrym wyborem jest z pewnością założenie konta online, podpisując umowę przez kuriera lub weryfikując tożsamość przelewem. Umowy zawierane online przewidują bonusy startowe i znacznie oszczędzają Twój czas. W tym przypadku konieczne jest zadbanie o bezpieczeństwo własnych danych, nie zakładając konta przed ogólnodostępną sieć, a wyłącznie przez zabezpieczoną antywirusem sieć prywatną.

Liczba kont zakładanych przez Polaków wciąż rośnie – na jednego mieszkańca przypada już kilka rachunków osobistych, a to sprawia, że banki wręcz prześcigają się w przygotowywaniu zróżnicowanych ofert. Konto bankowe jest w dzisiejszych czasach wręcz niezbędne – nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez automatycznych przelewów i płatności kartą za zakupy w sklepie. Warto jednak mieć kontrolę nad niematerialną gotówką i podjąć możliwie najlepszą decyzję co do zarządzania nią.

REKLAMA