Jak wybrać idealny stół kawowy?

Stół kawowy to dobre uzupełnienie salonu. W większości salonów stolik kawowy zajmuje centralne miejsce, dzięki czemu jest bardzo użyteczny. Służy do praktycznego przechowywania napojów i jest dobrym miejscem, żeby położyć tam gazety, ale także pokazuje Twój osobisty styl.

Stoliki kawowe są wykonane z różnych materiałów, od drewnianych po bardziej współczesne szkło lub plastik, pomagając osiągnąć efekt bardziej nowoczesnego stolika do kawy w pokoju. Podczas gdy ciemne drewno wypełni Twoją przestrzeń elegancją i wyrafinowaniem, białe stoliki kawowe wprowadzą odświeżającą zmianę, natychmiast ożywiając wnętrze. Podobnie stoły do ​​kawy z drewna dębowego, sosnowego i orzechowego zapewnią wszystkim domową atmosferę.

 

Szklane stoliki kawowe dodają wyrafinowania i stylu, więc gdy zajmuje centralne miejsce, nie można się pomylić, owalne stoliki kawowe mają elegancki kształt bez żadnych niebezpiecznych ostrych narożników. Duży szklany stolik kawowy jest idealny do rozrywki gości w domu, podczas gdy mały szklany stolik kawowy może pasować do domu, w którym przebywają raczej typowi domatorzy. Jednocześnie stoliki do kawy z drewna i szkła zapewniają to, co najlepsze z obu tych możliwości, mieszanka tych stylów może być optymalnym wyborem dla Twojego domu.

Nie zawsze musi być on dopasowany do innych mebli, wystarczy, że wpasuje się w stylistykę pomieszczenia. Dobrze jest znać potrzebne wymiary. Aby je mieć, stań obok kanapy i wyobraź sobie, jakiej wielkości musi być stół kawowy, aby było wygodnie. Zbyt niski stolik sprawi, że ty lub goście będziecie odczuwali dyskomfort, za wysoki stolik kawowy będzie mało wygodny, a w dodatku może ograniczać widoczność niektórych przedmiotów.

Aby utrzymać czyste i dobrze zorganizowane wnętrze, zwróć uwagę na na stoliki kawowe z możliwością przechowywania różnych elementów, wyposażonymi w szuflady i otwarte półki, aby pomieścić niezbędny sprzęt domowy. Współczesne stoliki kawowe utrzymają porządek w salonie, jednocześnie podkreślając jego charakter.

Należy pamiętać, aby wielkość stolika mieściła ilość, szklanek czy kubków wraz z talerzykami, spodziewanej liczbie gości. Przyjęło się jako uniwersalna rada, że odległość od kanapy powinna wynosić około 45 cm, natomiast wysokość nie powinna przekraczać 60 cm. Jest to tylko bardzo uogólniona porada, ponieważ każdy dopasowuje stolik pod swoje potrzeby.

 

Wybierając najlepszy stół kawowy do salonu, należy kierować się pewnymi wskazówkami. Na początku warto sprawdzić, żeby stolik miał odpowiednią przestrzeń potrzebną do jego postawienia. Kolejną rzeczą będzie dobór wysokości stolika takiej, aby nie kolidowała (na przykład) w oglądaniu telewizora bądź innych przedmiotów blisko stojących. Należy zwrócić uwagę na styl wnętrza i dobrać stolik o odpowiednim wystroju. Istotnym elementem będzie fakt, czy posiadamy małe dzieci. Funkcjonalne wydają się wtedy stoliki okrągłe, ponieważ zmniejszają ryzyko tego, że dziecko uderzy w kant stołu. Niestety, jeżeli chodzi o spotkania towarzyskie, ten stolik się nie sprawdzi. Częstym powodem jest fakt posiadania szerokiej kanapy i wtedy tylko dwoje gości, którzy siedzą na kanapie, mają ułatwiony dostęp do niego. Istotną rolę grają również kolory, które stolik ma, należy dobierać neutralne kolory, aby w salonie wyglądały na dopasowane.

Jak widać pomysłów i możliwości, jest bardzo dużo, należy wziąć wszystkie szczegóły pod uwagę, nawet te finansowe. Tanim kosztem można również zyskać. Wystarczy zabawić się w projektanta, rozejrzeć dookoła i może gdzieś w pobliżu znajdują się skrzynki bądź palety, z których samemu można przygotować swój wymarzony stolik, nie tracąc przy tym dużej ilości gotówki. Należy tylko pamiętać o tym, aby był on zbliżony stylem do aranżacji salonu, a na pewno sprawi, że pokój nabierze zupełnie nowego wyglądu, a picie kawy samemu, czy też z gośćmi będzie o wiele milsze.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments