Jak wybrać dobre podnośniki magazynowe?

Podnośniki magazynowe stosowane są podczas różnego rodzaju prac na wysokości. W zależności od modelu można ich używać wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Stanowią spore ułatwienie pracy ekipy remontowej czy budowlanej. Z pełnym powodzeniem są wykorzystywane także na magazynach. Poszczególne modele różnią się znacznie między sobą, dlatego warto wiedzieć, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, aby wybrany podnośnik spełniał nasze oczekiwania. Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, czym należy się kierować podczas wyboru podnośnika magazynowego.

Jakie cechy powinien mieć podnośnik magazynowy?

Podczas wyboru odpowiedniego podnośnika, należy pamiętać o tym, że powinien on w najlepszym stopniu spełniać swoje funkcje, a dodatkowo zapewniać bezpieczeństwo korzystającym z niej pracownikom. Przeznaczona do pracy na wysokościach samojezdna platforma podnośnikowa powinna być zatem:

---REKLAMA ---
  • wykonana z najwyższej jakości materiałów
  • stabilna i dobrze zabezpieczona
  • łatwa w obsłudze

Wszystkie te cechy gwarantują bezpieczeństwo i komfort pracy. Zwyżka do prac serwisowych musi być zatem wykonana z dobrych jakościowo materiałów, aby zagwarantować jej bezawaryjność. Wykonanie podnośnika z materiałów, które można łatwo uszkodzić może zakończyć się awarią podczas pracy, co byłoby bardzo niebezpieczne dla korzystającego z niej pracownika. Równie ważna jest stabilność i zabezpieczenie zwyżki. Podczas wykonywania pracy powinniśmy się skupić na wykonywanej czynności, a nie na tym, żeby utrzymać równowagę na niestabilnym sprzęcie. Łatwość w obsłudze to kolejna cecha pożądana w przypadku podnośników. Aby praca była nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa, warto zwrócić uwagę na to, aby obsługa sprzętu nie była zbyt skomplikowana.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając podnośnik serwisowy?

Aby podnośnik sprostał naszym wymaganiom, musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które pozwolą dopasować go do naszych preferencji. Wybór powinien opierać się o przeznaczenie podnośnika oraz o nasze możliwości związane z jego przechowywaniem. Pod uwagę należy wziąć między innymi:

  • wymiary podnośnika
  • wymiary samej platformy
  • maksymalny udźwig podnośnika
  • producenta

Jeśli powierzchnia przeznaczona na przechowywanie na naszym magazynie, hali produkcyjnej lub innym miejscu jest małych wymiarów, warto wybrać drobny, a zarazem solidny podnośnik. Wybór podnośnika we właściwych dla nas wymiarach pozwoli uniknąć problemów związanych z przechowywaniem go po skończonej pracy. Duże znaczenie ma także sprawdzenie wymiarów samej platformy, aby praca przebiegała komfortowo i w odpowiednich warunkach. Zbyt mała platforma może ograniczać ruchy pracownika. Przed zakupem należy także sprawdzić maksymalny udźwig podnośnika. W przypadku poszczególnych modeli te wartości mogą się znacznie różnić, dlatego warto wybrać taki, który będzie dla nas i rodzaju naszej pracy najodpowiedniejszy. Jak w przypadku każdego rodzaju sprzętu, znaczenie ma także producent. Wybór podnośnika od zaufanego producenta daje nam gwarancje, że nabyty sprzęt posłuży nam przez długi okres.

Jakim modelom warto zaufać?

Pośród tego typu sprzętu na szczególną uwagę zasługuje Platforma samojezdna Elevah 5 Move wysokość robocza do 5m nośność do 200 kg Faraone, która jest wyjątkowo kompaktowa. Zajmuje tylko 70 x 90 cm przestrzeni. Jest łatwa w obsłudze, przestrzenna i posiada wiele udogodnień. Małe wymiary trafią w gusta osób, które nie posiadają dużej przestrzeni na przechowywanie.

Warto zwrócić uwagę również na Podnośnik mobilny Elevah 40 Move Picking 4m, który cechuje się dużym zasięgiem. Model jest lekki, a zarazem solidny. Posiada specjalną poręcz bezpieczeństwa, która jest dodatkowym zabezpieczeniem osoby korzystającej z podnośnika, a sterowanie tym modelem odbywa się bezpośrednio z platformy.

Jako sklep zajmujący się sprzedażą tego typu sprzętu, doradzamy, aby przed zakupem przejrzeć całą naszą ofertę. W naszej ofercie znajdziesz między innymi podnośniki samobieżne Faraone czy podnośniki ELEVAH.

REKLAMA