Jak urządzić małą łazienkę? Sprawdzone patenty!

Materiał zewnętrzny

Masz małą łazienkę? To już nie jest problem. Trzeba tylko ją sprytnie urządzić. Nowoczesne rozwiązania pozwolą wygodnie rozmieścić w małym metrażu wszystkie niezbędne elementy, łącznie z pralką.

Postaw na porządek

Urządzanie łazienki potrafi przyprawić o ból głowy, szczególnie gdy jej metraż jest niewielki. Dzięki kilku patentom możesz jednak sprawić, że będzie ona wygodna do użytkowania.

Przede wszystkim musisz w niej zachować porządek. Nawet duża łazienka będzie się wydawała mała, jeśli wszystkie rzeczy będą stać na wierzchu. Obecnie można kupić ciekawe meble łazienkowe, dzięki którym proszki do prania, rozmaite płyny, rękawice gumowe i wiele innych przedmiotów będzie wygodnie schowanych.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wielofunkcyjne lustro, czyli takie z szafką. Dzięki temu wygodnie możesz schować różne kremy czy inne kosmetyki. Pamiętaj, że duże lustro optycznie powiększy pomieszczenie.

Podobne działanie mają jasne kolory. Dlatego przy niewielkiej łazience wybieraj meble i kafelki białe lub w jasnych, delikatnych kolorach.

Prysznic zamiast wanny

Zastanów się, czy musisz mieć w łazience wannę. O wiele mniej miejsca zajmuje kabina prysznicowa. Idealna byłaby kabina bez brodzika.

Jeśli jednak nie potrafisz całkiem zrezygnować z wanny, dobrym rozwiązaniem będzie wysoki brodzik. Może on częściowo zastąpić wannę.

Nie wybieraj zbyt dużych umywalek. W małej łazience lepiej sprawdzą się małe umywalki. Zamontuj pod nimi szafki. Będzie to kolejne miejsce na trzymanie różnych łazienkowych przedmiotów.

Dobrym rozwiązaniem będą też umywalki z dedykowanymi półeczkami. Postawisz na nich mydelniczkę, mydło w płynie czy kubki ze szczoteczkami do zębów.

A może w twojej łazience lepszym rozwiązaniem okaże się umywalka narożna? To ciekawe podejście pomoże przy okazji wykorzystać niezbyt ustawny kąt.

Pralka slim

Sprzętem, który często w łazience zajmuje dużo miejsca jest pralka. Ponieważ jest to sprzęt niezbędny, musisz tak ją umieścić, żeby nie przeszkadzała, a jednocześnie był do niej wygodny dostęp. Rozwiązaniem może być pralka slim, która od zwykłej różni się tym, że jest wyjątkowo mała.

Jaka pralka slim będzie najlepiej pasowała? W wyborze może pomóc ranking pralek slim. W zestawieniu znalazły się interesujące modele o dobrych parametrach, które nie rujnują kieszeni.

Jeśli chcesz kupić dobrą pralkę slim, to sprawdź też taką z funkcją pary. Modele z funkcją pary są nieco droższe niż tradycyjne, ale dzięki nim łatwiej usuniesz niektóre zabrudzenia. Możesz w niej też szybko odświeżyć ubrania włączając funkcję odświeżania parowego. Co ciekawe, tak odświeżona odzież nie potrzebuje prasowania.

Tutaj sprawdzisz najlepsze pralki slim: https://najlepszy-ranking.pl/pralki-slim/

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments