Jak urządzić kuchnię połączoną z salonem

Materiał zewnętrzny

Kuchnia połączona z salonem to rozwiązanie, które w ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością. Trudno się temu dziwić – brak drzwi oraz ściany działowej sprawia, że przestrzeń wygląda na większą i jaśniejszą niż w rzeczywistości. Pozwala to również na swobodny kontakt pomiędzy członkami rodziny w momencie, gdy jedna osoba gotuje obiad, a reszta spędza czas w salonie. Czym kierować się aranżując taką przestrzeń?

 

Po pierwsze, kuchnia na wymiar znajdować powinna się w bezpośrednim sąsiedztwie pokoju dziennego. W znaczący sposób ułatwia to noszenie jedzenia i wzajemne komunikowanie się. Podczas projektowania kuchni szczególną uwagę zwrócić należy na funkcjonalne rozmieszczenie poszczególnych elementów wyposażenia – pozwoli to na w pełni swobodne poruszanie się.

 

W jaki sposób zaaranżować taką przestrzeń, gdy do czynienia mamy z małą kuchnią? Dobrym rozwiązaniem będzie tu zastosowanie mebli kuchennych o charakterze zbliżonym do tych, które znajdują się w pokoju dziennym. Praktyczne rozwiązanie to ciąg zabudowy wolnej w formie zestawu szafek kredensowych podwieszonych do ściany. Sprawia to, że kuchenna aranżacja nabiera lekkości i przestronności, a co najważniejsze – w harmonijny sposób łączy się z salonem.

 

Najprostszym sposobem otwarcia kuchni na pokój dzienny jest pozostawienie pustego otworu drzwiowego. Alternatywne rozwiązanie stanowić mogą fragmenty pionowych ścianek i murków o wymiarach umożliwiających zasłonięcie szafek kuchennych oraz blatów kuchennych.

 

Decydując się na drzwi przesuwne, nasza kuchnia będzie mogła mieć, w zależności od aktualnych potrzeb, charakter otwarty lub zamknięty. Do tego celu wykorzystać można również mniej stałe formy takie, jak chociażby żaluzja zamocowana pod sufitem, roleta czy zasłona okienna. Rozwiązanie to posiada sporo zalet – otwarte drzwi przesuwne, w przeciwieństwie do ich wersji skrzydłowej, są niewidoczne i nie zaburzają komunikacji. Zamykając je, skutecznie zasłonimy wnętrze w sytuacji, gdy panuje w niej bałagan, a odwiedzili nas niezapowiedziani goście.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments