Jak szybko założyć kartę kredytową online?

Karta kredytowa to skuteczny sposób na zbudowanie finansowej stabilności i poczucia bezpieczeństwa. W artykule wyjaśnimy, jak znaleźć tę, która okaże się realnym wsparciem. Podpowiemy także, jak szybko założyć kartę kredytową online.

Karta kredytowa to skuteczny sposób na zbudowanie finansowego bezpieczeństwa. Dzięki niej dodatkowe środki będą bowiem na wyciągnięcie ręki – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez konieczności składania dodatkowych wniosków o kredyt czy czekanie na decyzję banku. Z kartą kredytową w portfelu niestraszne Ci będą nieprzewidziane wydatki, a dodatkowy stres towarzyszący nadprogramowym kosztom odejdzie w zapomnienie. Jak w praktyce działa karta kredytowa?

---REKLAMA ---

Czym jest karta kredytowa?

Karta kredytowa to nic innego jak kredyt bankowy. W przeciwieństwie do tradycyjnych kredytów gotówkowych wypłacanych przelewem przybiera formę limitu środków. Wysokość limitu zależy przede wszystkim od zdolności kredytowej wnioskującego. Bank kalkuluje ją na podstawie danych zawartych we wniosku oraz dodatkowych dokumentach potwierdzających wysokość i źródło dochodu. Każda transakcja wykonana przy pomocy karty obniża limit. Każdy wpływ go odbudowuje.

Przy pomocy karty kredytowej wygodnie i bezpiecznie zapłacisz za zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych. Uregulujesz także rachunek za wypożyczenie samochodu, wizytę u weterynarza czy naprawę komputera. To jednak nie wszystko. Dysponując kredytem na karcie, wypłacisz także pieniądze z bankomatu. Choć takie operacje są obarczone dodatkową prowizją, w szczególnych sytuacjach, kiedy płatność kartą nie jest możliwa, warto ją pokryć.

Kto może sięgnąć po kartę kredytową przez internet?

Szczegółowe wymagania stawiane wnioskującym zależą do konkretnego banku. Mówiąc w sporym uproszczeniu, można jednak uznać, że kartę kredytową online może otrzymać osoba:

  • pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych,
  • legitymująca się dowodem osobistym i posiadająca numer PESEL,
  • posiadająca wymaganą przez bank zdolność kredytową. To właśnie od niej zależy, jaką decyzję wyda kredytodawca i – jeśli będzie pozytywna – jakiej wysokości limit przyzna.

Zanim sięgniesz po kartę kredytową online

Karta kredytowa online używana w przemyślany sposób będzie skutecznym wsparciem w codzienności. Pomoże zminimalizować stres towarzyszący gorszym finansowo chwilom i zapewni finansowe bezpieczeństwo, nawet w obliczu nieprzewidzianych wydatków. Aby korzystanie z karty przyniosło realne korzyści, warto poprzedzić jej wybór rzetelnym porównaniem dostępnych na rynku ofert. Oto 3 parametry, na które należy zwrócić uwagę:

  • koszty. Odsetki za wykorzystane środki nie są z reguły jedynym kosztem kredytu na karcie. Chcesz się dowiedzieć, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze? Zajrzyj do tabeli opłat i prowizji. Analizując zawarte w niej dane, dowiesz się, ile zapłacisz za poszczególne operacje;
  • długość trwania okresu bezodsetkowego. Nie wszyscy wiedzą, że spłata zadłużenia w trakcie trwania okresu bezodsetkowego pozwala uniknąć odsetek. W zależności od banku jego długość wynosi od 48 do 56 dni. Im dłuższy okres bezodsetkowy, tym więcej czasu zyskasz na zgromadzenie potrzebnej do spłaty kwoty;
  • możliwość założenia karty przez internet. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów, coraz więcej banków umożliwia otrzymanie karty kredytowej bez wychodzenia z domu. Jeśli zależy Ci na wygodzie i bezpieczeństwie, upewnij się, że wybrany przez Ciebie kredytodawca zapewnia taką możliwość.

Jak szybko założyć kartę kredytową online?

Chcesz otrzymać kartę bez wychodzenia z domu? To prostsze i szybsze niż mylisz. Aby udowodnić taką tezę, posłużymy się konkretnym przykładem. Będzie nim karta kredytowa online oferowana przez Santander Consumer Bank. Aby założyć kartę przez internet:

  • zadzwoń na infolinię banku lub wypełnij krótki formularz na stronie SCB i zamów rozmowę z doradcą;
  • podczas rozmowy dowiesz się, jakie dokumenty będą Ci potrzebne i w jaki sposób możesz dostarczyć je bankowi;
  • wypełnij wniosek o kartę i wraz z wymaganymi dokumentami prześlij je do banku;

poczekaj na decyzję, ciesz się limitem i (mądrze) korzystaj z przyznanych środków.

REKLAMA