Jak szybko nauczyć się angielskiego w domu?

Materiał zewnętrzny

Idzie wiosna, ta cudowna pora roku, kiedy wszędzie zaczynają kwitnąć kwiaty. Ale nie tylko odradzają się kwiaty, ale także wiele naszych marzeń, w tym płynna znajomość języka angielskiego. Nie jest tajemnicą, że angielski jest głównym językiem na świecie. Wielu chce się tego nauczyć, ale z wielu różnych powodów niektórzy utknęli gdzieś pośrodku. Może nie mają czasu, dyscypliny, a czasami zasobów potrzebnych do wzięcia udziału w kursie językowym. Pomimo trudności, teraz jest najlepszy czas na naukę języka angielskiego. Dzięki nieograniczonej ilości zasobów dostępnych za jednym kliknięciem każdy internauta, który chce uczyć się angielskiego, może to zrobić w domu. Jeśli znasz kogoś, kto ci powiedział: „Sam nauczyłem się angielskiego”, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak to zrobili. W rzeczywistości nie jest to coś, co jest poza Twoim zasięgiem. Dzisiaj podzielimy się z wami 7 wskazówkami, które pokażą, że nauka angielskiego w zaciszu własnego domu nie jest tak daleko poza zasięgiem. Jeśli zdecydujesz się na to i włożysz w to swoje serce, na pewno osiągniesz swój cel.

Partner do nauki

Podróżowanie, chodzenie do kina, jedzenie w restauracji lub zwiedzanie muzeum to czynności, które lubisz bardziej, gdy robisz to razem z innymi. Jest to jeszcze bardziej prawdziwe, jeśli chodzi o naukę języka angielskiego. Partner do nauki pomaga poprawić błędy, a także jest doskonałym partnerem do rozmowy, z którym można ćwiczyć. A kiedy czujesz się trochę zniechęcony, zachęcają Cię, abyś nie przestawał całkowicie się uczyć.

W dzisiejszych czasach technologia pozwala również łączyć się z ludźmi z całego świata. Możesz wchodzić z nimi w interakcję i ćwiczyć swoje umiejętności online. Nie martw się, jeśli popełnisz błędy lub jeśli nie rozumiesz w 100% tego, co mówi druga osoba.

Nauka nowego języka to proces. Każdy dzień to krok, który przybliży Cię do celu.

Użyj autentycznych materiałów

Nie tak dawno kursy angielskiego ograniczały się do książek, kaset (czy kiedykolwiek z nich korzystałeś?), Płyt CD i wszystkiego, co nauczyciel udostępni na zajęciach. Możesz także wypożyczać filmy ze sklepu lub, jeśli masz dostęp do telewizji kablowej, możesz oglądać treści w języku angielskim. Czasy się zmieniły, prawda? Obecnie książki i kursy online oferują szeroką gamę artykułów, filmów i plików audio, które pomogą Ci rozwinąć umiejętności językowe. 

Dzięki internetowi masz dostęp do filmów online, stron internetowych i sieci społecznościowych, w których możesz uzupełnić swoją tradycyjną naukę. 

Z jakich zasobów możesz skorzystać? 

Oto kilka pomysłów:

  1. Odwiedź anglojęzyczne witryny informacyjne (CNN, BBC, ESPN itp.) I przeglądaj artykuły, filmy, wywiady, infografiki i fora. Pamiętaj, że w aplikacji ABA English możesz znaleźć różnorodne treści, których możesz użyć do nauki języka angielskiego.
  2. Wyszukuj i obserwuj anglojęzycznych YouTuberów. Nie tylko tych z poczuciem humoru, ale także tych, którzy zajmują się różnymi tematami, takimi jak gotowanie, fotografia, turystyka i zwierzęta domowe, aby można było uczyć się na różne tematy. Możesz również odwiedzić kanał ABA English na YouTube, na którym znajdziesz wiele interesujących lekcji.
  3. Pobierz angielskie aplikacje, które pomogą Ci poszerzyć swoje słownictwo i wymowę.
  4. Graj w gry wieloosobowe, w których możesz wchodzić w interakcje z anglojęzycznymi graczami.
  5. Oglądaj filmy w języku angielskim i ucz się z napisami. Słuchaj dużo muzyki, śpiewaj i rób karaoke. ABA English oferuje również ABA Films, czyli krótkie filmy z rodzimymi aktorami, które pozwolą Ci poprawić umiejętności słuchania i dostosować się do różnych akcentów w języku angielskim.

Jak widzisz, masz do dyspozycji bardzo dużo zasobów. Na co czekasz?

Dowiedz się czegoś o kulturze krajów anglojęzycznych

Jakie anglojęzyczne miasto chciałbyś odwiedzić? Nowy Jork, Los Angeles, Boston, Chicago, Londyn, Manchester, Sydney, Glasgow, Liverpool… Jest tak wiele miejsc do odwiedzenia!

Jak miło by było, gdybyś przed wizytą mógł dowiedzieć się czegoś o kulturze tych miejsc? Można było poznać historię, znane miejsca, ważne postacie historyczne, gastronomię czy architekturę.

W rzeczywistości istnieje świat rzeczy do odkrycia, do których można uzyskać dostęp bez większych problemów. Spaceruj ulicami Nowego Jorku w Mapach Google, obejrzyj zdjęcia najnowszej londyńskiej restauracji z hamburgerami na Instagramie i posłuchaj najnowszego wywiadu ze swoim ulubionym aktorem lub aktorką z Hollywood w YouTube. 

Wszystko to bez wychodzenia z domu i oczywiście podczas nauki coraz większej ilości języka angielskiego.

Czytaj książki w języku angielskim

Nauka angielskiego to zabawna i ekscytująca przygoda, która może stać się prawdziwą pasją. 

Co powiesz na przeczytanie książki? Przez Internet możesz pobierać książki (z których wiele jest bezpłatnych), które pomogą Ci nauczyć się słownictwa, wyrażeń, czasowników, struktur gramatycznych, kultury i nie tylko. 

Jeśli dopiero zaczynasz, nie wskakuj od razu do Ulissesa Jamesa Joyce’a. Spróbuj powieści, takich jak Farma zwierząt George’a Orwella czy Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla. Możesz również wyszukiwać komiksy i powieści graficzne, które dzięki swoim ilustracjom pomogą ci łatwiej zrozumieć słownictwo. 

To wszystko brzmi jak niezła zabawa, a jeszcze nie skończyliśmy!

Porozmawiaj z lustrem

Nie. Nie chodzi o to, żeby powiedzieć do lustra: „Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszą osobą we wszechświecie?”. 

Wiesz, że w języku angielskim jest wiele dźwięków, których nie ma w innych językach. Aby móc je dobrze wyprodukować, trzeba dużo ćwiczyć. Jeśli nie masz kogoś, kto by Cię prowadził, możesz ćwiczyć angielski w domu przed lustrem, obserwując ruchy ust, języka i warg. 

Czasami możesz pomyśleć, że wydałeś właściwy dźwięk, ale kiedy spojrzysz w lustro, możesz zauważyć, że nie otworzyłeś wystarczająco szeroko ust lub że umieściłeś język w niewłaściwym miejscu. 

W Internecie możesz zapoznać się z różnymi samouczkami z filmami i obrazami, które dadzą ci jasny obraz tego, jak artykułować każdy dźwięk. 

Nie martw się, jeśli uznasz to za zabawne, dziwne lub po prostu coś, czego nie znasz. Po prostu wskocz i ćwicz z pewnością siebie.

Postaw sobie realistyczne cele

Cierpliwość… cierpliwość… cierpliwość. Nauka języka wymaga dużo czasu, poświęcenia i wysiłku. Niektórzy ludzie rzucają się w ręcznik po kilku miesiącach tylko dlatego, że nie zauważyli natychmiastowego lub znaczącego postępu. 

Nie ma potrzeby się spieszyć. Musisz się czołgać, zanim zaczniesz chodzić. A nawet wcześniej jest ktoś, kto musi podnieść cię w swoje ramiona. Czy możesz sobie wyobrazić dziecko biegające po domu, gdy ma trzy miesiące? To byłoby jak… fenomen. To po prostu proces, którego nie możesz wymusić. To jest proces. Ważne jest, abyś dobrze się bawił i opracował krótko-, średnio- i długoterminowe strategie, aby osiągnąć swój cel. 

To samo dzieje się na siłowniach. Nie stracisz brzucha w tydzień, nawet jeśli robisz 1000 brzuszków dziennie i codziennie pijesz tylko sok z marchwi. Poza tym to byłby prawdziwy koszmar. 

Musisz wyznaczyć realistyczne cele. Przykłady realistycznych celów dla nauki angielskiego w domu to: 

  • Naucz się 15 nowych słów tygodniowo. 
  • Podczas rozmowy z innymi używaj co najmniej 3 nowych czasowników. 
  • Napisz e-maila z mniej niż 3 błędami w pisowni. 
  • Poznaj zasady koniugacji przeszłości w prosty sposób. 
  • Zapamiętaj 2 nieregularne czasowniki tygodniowo. 

Stopniowo zobaczysz postęp. Jeśli po drodze zauważysz rzeczy, których jeszcze nie rozumiesz, nie denerwuj się. Wręcz przeciwnie, zawsze będzie można się czegoś nowego nauczyć. 

Traktuj każde nowe wyzwanie i przeszkodę jako przeszkodę do pokonania, a nie jako wymówkę, by rzucić ręcznik.

Ciesz się z samodzielnej nauki, lub wybierz pomoc profesjonalistów

Wreszcie, w praktycznej nauce języka chodzi o dobrą zabawę. Powinieneś dobrze się bawić, aby nauka angielskiego nie była czymś traumatycznym w twoim życiu. 

Zalecamy wyszukanie filmów, książek lub stacji radiowych, które lubisz. Zaprzyjaźnij się online z nowymi osobami, aby wraz z nimi ćwiczyć nowy język spędzając razem czas. 

Dowiedz się ciekawych rzeczy o kulturze krajów anglojęzycznych (możesz nawet zaplanować kolejną podróż). Nie masz już wymówki, aby nie uczyć się angielskiego.

Ostatecznie, jeżeli nie jesteś w stanie samodzielnie uczyć się angielskiego, pozostaje opcja skorzystania z oferty edukacyjnej specjalistów od filologii angielskiej i nauczania języka angielskiego. 

Istnieje cała masa specjalistycznych uczelni językowych o praktycznym podejściu do edukacji. Jeżeli

5 1 vote
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments