Masz stacjonarny komputer i nie wiesz, jakie są jego konkretne podzespoły? A może jesteś posiadaczem laptopa i chcesz dowiedzieć się więcej na temat jego parametrów, np. podczas wgrywania programu? Sprawdź wyposażenie komputera w prosty sposób.
Dlaczego warto wiedzieć, jak jest wyposażony Twój komputer?
Parametry Twojego komputera są bardzo istotne, ze względu na to, że mają one wpływ na wydajność i szybkość jego działania. Poza tym, mają wpływ na jakość obrazu oraz dźwięku. Przykładowo, jeśli chcesz zainstalować program graficzny albo nową grę, warto dowiedzieć się, jakie jest wyposażenie Twojego komputera. Dzięki temu określisz czy parametry są na tyle dobre, że poradzą sobie np. z wysokiej jakości obrazem.
Do określenia parametrów Twojego komputera potrzebujesz wyłącznie jego włączenia. Możesz też użyć do tego programów zewnętrznych. Pamiętaj jednak, aby pobierać je z zaufanego źródła, aby móc zapewnić bezpieczeństwo w sieci. Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Pożyczka pozabankowa to dobre rozwiązanie.
Specyfikacja Twojego komputera krok po kroku
Wszystko zależy od tego, jaki system operacyjny posiadasz. Jeśli masz Windows XP, znajdź ikonę Mój Komputer, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i znajdź opcję Właściwości. W otwartym oknie masz dostęp do całego zainstalowanego osprzętu.
Jeśli nie posiadasz takiej ikony, może masz inny system operacyjny, np. Windows 7. W takim razie włącz Panel Sterowania, przejdź do sekcji System i zabezpieczenia, a następnie System. Tam znajdują się informacje na temat procesora, zainstalowanej pamięci RAM i typu systemu.
A może korzystasz z komputerów Mac? W takim razie przejdź do ikony Apple na górnym pasku, a następnie wybierz opcję “Ten Mac”. Jeśli chcesz zasilić swój domowy budżet, pożyczka pozabankowa Ci w tym pomoże.
Windows 10 – kilka sposobów na sprawdzenie specyfikacji komputera
Chcesz sprawdzić parametry komputera w Windows 10? Także jest to proste. Najprostszym sposobem jest znalezienie „Informacje o systemie”, wpisując to wyrażenie w lupę. Tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje. Alternatywą dla tego sposobu jest wpisanie “System”.
Innym sposobem jest przejście do menu start, a następnie wybranie Menedżer urządzeń. To długa lista sprzętu i oprogramowania, która jest zainstalowana na Twoim komputerze, np. karty graficzne, klawiatury, monitory, kontrolery, procesory czy oprogramowanie układowe. Tu jednak nie znajdziesz informacji o pamięci RAM, za to będzie ona dostępna w sekcjach, które omawialiśmy wyżej. Chcesz zrobić zakupy od ręki, ale brakuje Ci środków? Pożyczka pozabankowa to pewna gotówka, którą możesz przekazać na dowolny cel.