Jak smart TV wpływa na rozrywkę?

Materiał zewnętrzny

Rozrywka przy ekranie telewizyjnym w ostatnich latach została wzbogacona dzięki wprowadzeniu do sprzedaży telewizorów typu smart TV. Mają one szereg udogodnień, które są pozytywnie odbierane przez ich użytkowników. Jak telewizory smart TV mogą wpływać na domową rozrywkę?

Telewizory Smart TV jako alternatywa dla komputera i laptopa

Smart TV stanowi doskonałą alternatywę dla komputera i laptopa w kwestii korzystania z Internetu. Taki telewizor pozwala na wyświetlanie treści na dużym ekranie. Dzięki połączeniu przewodowemu lub z siecią Wi-Fi (to udogodnienie jest dostępne np. w telewizorze Samsung QLED QE55Q7F) można przeglądać strony internetowe, pocztę, zrealizować przelew czy też korzystać z popularnych komunikatorów internetowych (jak Messenger lub Twitter). Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i chcą robić to, co lubią najbardziej, bez konieczności korzystania z dużej liczby sprzętów naraz, siedząc wygodnie na kanapie lub fotelu.

Smart TV jako centrum rozrywki filmowej i serialowej

Dzięki temu, że telewizory smart TV są połączone z Internetem, mają możliwość odtwarzania filmów i seriali z niemal dowolnego zbioru, jak np. Netflix, IPLA, czy też HBO GO. Telewizor smart TV pozwala zatem na stworzenie w swoim mieszkaniu prawdziwego kina domowego, szczególnie jeśli zakupi się urządzenie o dużej przekątnej ekranu i wysokiej rozdzielczości (4K), jak np. 65-calowy Samsung UE65NU7102.

Smart TV jako urządzenie do gier

Do korzystania z coraz większej liczby tytułów gier nie jest wymagana konsola. Choć w nie wszystkie z popularnych obecnie gier można grać z wykorzystaniem smart TV, to ich liczba cały czas rośnie. Wystarczy zakupić telewizor z odpowiednim systemem, by cieszyć się rozrywką na najwyższym poziomie za pomocą urządzenia, które zapewni najlepszą jakość obrazu i dźwięku, oraz podłączonego do niego gamepada. Jeśli z kolei będzie się chciało skorzystać z propozycji gier przeznaczonych typowo na komputer stacjonarny lub na laptopa, wystarczy użyć odpowiedniego kabla (HDMI) i połączyć oba urządzenia ze sobą, by cieszyć się z rozgrywki o wysokim poziomie odwzorowania detali oraz doskonałej jakości dźwięku.

Wykorzystanie kamery w smart TV do celów rozrywkowych

Nowoczesne telewizory smart TV posiadają w większości wbudowaną kamerę. Jakie spełnia ona funkcje? Otóż korzystając z niej, można w znaczący sposób ułatwić sobie sterowanie telewizorem. Kamera śledzi gesty i za ich pośrednictwem zmniejsza lub zwiększa głośność, zmienia kanał czy też dokonuje wyboru odpowiedniej aplikacji. Nie jest już do tego potrzebny pilot, co bywało wcześniej uciążliwe w razie jego zagubienia lub wyczerpania się baterii. Kamera to także doskonałe rozwiązanie dla graczy. Ułatwia ona korzystanie z aplikacji, szczególnie jeśli są one związane z różnego rodzaju sportami i poruszaniem się.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments