Jak rozmieścić oświetlenie w niewielkiej łazience?

Materiał zewnętrzny

Kompletując oświetlenie do małej łazienki, należy dobrze to przemyśleć. Wiele osób ma problem z tym, jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience, gdyż trudno jest dopasować lampy tak, by skutecznie oświetlały każdy fragment łazienki. Lampy Maxlight oraz umiejętne ich rozmieszczenia pozwala jednak skonfigurować oświetlenie łazienkowe w taki sposób, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt. Chcąc to osiągnąć, najpierw należy uzmysłowić sobie, że zwiększenie mocy użytkowanych później żarówek nie pomoże, jeśli rozmieszczenie samych lamp będzie nieprzemyślane. Zwiększona moc żarówki sprawi, że uda się mocniej naświetlić określone punkty, ale światło i tak będzie odbijało się od poszczególnych elementów wyposażenia lub nawet od osoby znajdującej się w łazience, a to uniemożliwi równomierne rozprowadzenie wiązki światła. Podstawową zasadą jest więc to, aby lampa była usytuowana jak najwyżej, by móc dotrzeć do każdego fragmentu łazienki. Może jednak okazać się, że nawet takie rozmieszczenie nie zapewni sukcesu.

Alternatywny sposób na to, jak rozmieścić oświetlenie w małej łazience

Umieszczenie jednej lampy pod sufitem jest najbardziej popularnym sposobem. W przypadku dużej ilości sprzętów oraz nieregularnych kształtów łazienki nie jest jednak optymalne. Warto wtedy zastosować kilka lamp, które zostaną rozmieszczone w różnych miejscach łazienki. Lampy Maxlight lub innych producentów, w takim przypadku powinny być rozmieszczone tak, by oświetlać każdy fragment łazienki z każdej strony. Montując lampy, trzeba więc dopasować sposób ich posadowienia w taki sposób, by kąt rozproszenia światłą był odpowiedni, by każda z lamp pokrywała określoną powierzchnię, a sumarycznie, aby cała powierzchnia była równomiernie oświetlona. Priorytetem powinno być dobrze oświetlenie znajdujące się na ścianie lub pod sufitem, na wysokości lustra i umywalki. Jeśli lampy nie zostaną umieszczone centralnie nad lustrem osoba, która stanie przed nim będzie zasłaniała wiązkę światła i rzucała cień na lustro, co będzie kompletnie niepraktyczne. Bardzo często zdarza się tak, że w małej łazience nie ma możliwości zamontowania dużych lamp, a nawet jeśli uda się to zrobić, to ze względu na niewielką powierzchnię trudno jest uniknąć ciągłego rzucania cienia przez osobę, która znajduje się w pomieszczeniu.

0 0 votes
Oceń wpis

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments